Wakacje powoli dobiegają końca, ale my rozgrzewamy Was Nowościami Singlowymi do samego końca! Zapraszamy do najnowszej kompilacji utworów, które miały premierę podczas tegorocznych wolnych dni i sprawiały, że leniuchowanie było jeszcze piękniejsze! Dodatkowo mamy ciekawy bonus od Mai Krav! 

THE DRIVER ERA – Malibu

Jeśli szukacie piosenki, która zagwarantuje Wam spokój ducha, to Malibu będzie idealne! Utwór wydany 28 lipca 2022 roku jest kwintesencją beztroski i letniego klimatu. Przyjemna dla ucha melodia połączona z delikatnym wokalem Rossa Lyncha wprowadza człowieka w prawdziwy trans. Jednak przy Malibu warto zwrócić również uwagę na wydany w sierpniu teledysk. Cały klip został nagrany w tytułowym mieście oraz utrzymany w stylu retro. Przy okazji tej publikacji otrzymaliśmy także możliwość zakupu preorderu nowego albumu THE DRIVER ERA Summer Mixtape, który wychodzi już 16 września.

Justyna Dużyńska

YUNGBLUD – The Emperor

Choć utwór The Emperor został oficjalnie wydany 5 sierpnia 2022 roku, to nie jest on tak do końca nowy. Wierni słuchacze muzyka mogli usłyszeć go po raz pierwszy cztery lata temu na koncercie YUNGBLUD w Melkweg. Pomimo tego, że tekst obu zwrotek przeszedł znaczne zmiany, piosenka wciąż wyraża wiele emocji, zachwyca brzmieniem oraz porywa do tańca. Dodatkowo muszę przyznać, że dzięki refrenowi bez dwóch zdań łatwo zostaje w pamięci.

Justyna Dużyńska

THERION – Pazuzu

To dziwny utwór jeśli chodzi o standardy Theriona. Początkowo był przeznaczony dla zupełnie innego artysty.” – opowiada kompozytor i lider grupy Christofer Johnsson. Niewątpliwie, Pazuzu jest czymś nowym i świeżym. Opowiadający o babilońskim demonie kawałek stanowi już drugi singiel promujący album Leviathan II, który ujrzy światło dzienne 28 października bieżącego roku.

Nikodem Lipczyński

Charlotte Wessels – TOXIC

Premiera drugiego albumu Holenderki, zatytułowanego Tales From Six Feet Under vol. II zbliża się nieuchronnie. Nie dziwi zatem premiera nowych, coraz bardziej szokujących kawałków promocyjnych. Eksperymenty z brzmieniem i emocjami w TOXIC to temat, który zasługuje na osobny artykuł. Piosenka łapie słuchacza z zaskoczenia, zostawiając go z łaknieniem czegoś więcej.

Nikodem Lipczyński

In This Moment – Whore 1983

Legenda amerykańskiego metalu In This Moment powraca z nowym materiałem. Nadchodząca EPka jest specjalną reedycją niektórych utworów z albumu Blood, obchodzącego 10 rocznicę wydania. Nie jest to jednak zwykły remaster. Można to zauważyć chociażby w najnowszych kawałkach takich jak chociażby Whore 1983. W przeciwieństwie do oryginału, Whore 1983 ma bardziej stonowane brzmienie, łączące się perfekcyjnie z głębokim i wręcz hipnotycznym wokalem Marii Brink. Zdecydowanie warto usłyszeć, jak artyści dokonali reinterpretacji swojego klasyka.

Nikodem Lipczyński

LYRRE – Divide and Conquer

Michalina Malisz znana ze swoich występów w zespole Eluveitie, prezentuje pierwszy utwór pod własnym szyldem. Debiutujący zespół LYRRE w wyjątkowy sposób łączy w sobie elementy cięższych odmian metalu z elementami akustycznymi. Wszystko zaś jest okraszone nietypowym instrumentem, jakim jest lira korbowa – wizytówka liderki grupy.

Nikodem Lipczyński

DELAIN – The Quest and the Curse

Po rozwiązaniu dawnego składu w 2021 roku wiele osób skreśliło holenderski zespół, określając lidera szaleńcem. Jednak wbrew pierwotnym obawom odnowiony personel DELAIN zaskarbił sobie sympatię dawnych fanów. Mimo zupełnie nowego składu, zespół zachowuje swój dawny charakter, dodając do niego powiew świeżości. Singiel jest zaledwie pierwszym pokazem nowych możliwości, gdyż w niedalekiej przyszłości spodziewamy się otrzymać pełnowymiarowy album, nasycony nowymi doznaniami.

Nikodem Lipczyński

Maya Krav – VIGZA

Pomimo tego, że VIGZA podbija serca internautów już od kilku miesięcy to czas do niej powrócić! Niesamowita artystka, jaką jest Maya Krav wraz z pomocą Uniwerek.TV oraz Stage4YOU stworzyła teledysk do tego hitu! Jak wspomina sama artystka data ujawnienia teledysku we wrześniu nie jest przypadkowa ponieważ ten miesiąc wiąże się z odbywaniem marszów równości w Polsce. Maya podkreśla także, że całym sercem wspiera społeczności LGBT+, dlatego też ten klip jest im zadedykowany. Melodia i film pokazują jak człowiek stara się uciec od własnych emocji i tego kim jest. Hipnotyzująca muzyka przynosi ukojenie i jednocześnie pozwala odkryć samego siebie.

Sara Rostkowska

Fot.: Sara Rostkowska