Ostre brzmienia czy K-POP. W naszych Nowościach Singlowych #29 trwa walka pomiędzy tymi dwoma gatunkami. Który wygra? Oceńcie sami!

B.I & Soulja Boy – BTBT (ft. DeVita)

Na początku maja były członek grupy iKON, Kim Hanbin, znany również pod pseudonimami B.I. i ID ogłosił wydanie swojego nowego singla, będącego jednocześnie zapowiedzią nadchodzącej epki Love Or Loved (LOL).Jego premiera miała miejsce 13 maja. Oprócz B.I. w utworze BTBT możemy usłyszeć koreańską piosenkarkę DeVita oraz amerykańskiego rapera Soulja Boy. Zapewne uwagę niektórych zwrócił tytuł piosenki. Otóż w koreańskim słowo zapisywane w romanizacji jako „biteul” (od którego wzięły się litery B oraz T) oznacza „staggering”, czyli chodzenie chwiejnym krokiem. Natomiast sam kawałek jest o silnej, uniemożliwiającej normalne funkcjonowanie (w tym poruszanie się) miłości.

Weronika Sagan

ATEEZ – Rocky (Boxers ver.)

ATEEZ przybyli z kolejnym japońskim comebackiem! Tym razem wypuścili singiel zawierający jedną z ulubionych piosenek swoich fanów (ATINY), która ukazała się już we wrześniu tamtego roku w albumie Zero: Fever Pt.3. Jednak nowa wersja jest znacznie bardziej intensywna i zagrzewająca do walki – to prawdopodobnie zasługa słyszalnej w tle gitary. Oczywiście razem z odświeżoną wersją utworu pojawiło się też nowe music video.

Weronika Sagan

Stray Kids – MANIAC (Japanese ver.)

MANIAC, czyli szósty utwór z epki Ordinary, znalazł się aż na dwóch singlach – koreańskim oraz japońskim. Pomówmy teraz o drugim z wymienionych. Wydany został 18 maja pod skrzydłami JYP Entertainment oraz Republic Records. Podobnie jak przy wersji koreańskiej, tekstem zajmowali się 3Racha (w skład którego wchodzi trzech z ośmiu członków Stray Kids, czyli Bang Chan, Changbin oraz Han) i Versachoi. Opowiada o „niezwykłych ludziach łamiących zwykłe normy narzucone przez społeczeństwo”. W tekście można znaleźć kilka nawiązań do Frankensteina.

Weronika Sagan

Kenshi Yonezu – M87

M87 to singiel zawierający utwory napisane na potrzeby live-action Shin Ultraman. Warto wspomnieć, że to pierwsze live-action, do którego Kenshi Yonezu stworzył piosenki – wcześniej miał okazje współpracować jedynie przy produkcji animacji. W dodatku artysta jest wielkim fanem producenta i scenarzysty filmu, którym jest Anno Hideaki. Stąd jego zaskoczenie i niedowierzanie na wieść o propozycji. Na singiel składają się trzy utwory: wesoły, skoczny POP SONG oraz wolniejsze, melancholijne ETA i M87.

Weronika Sagan

Asking Alexandria ft. Within Temptation – Faded Out

20. maja ukazała się nowa wersja utworu, który fani zespołu zapewne znają z zeszłorocznego albumu See What’s On The Inside. Jednak tym razem pojawia się w nim nowy głos, a należy on do Sharon den Adel – wokalistki zespołu Within Temptation. Faded Out wpisuje się w ramy klasycznego hard rocka. Natomiast jego tekst opisuje pochłaniający człowieka druzgocący smutek. Warto dodać, że kawałek jest częścią soundtracku do The Retaliators Better Noise Films. Fragmenty tegoż filmu możemy zobaczyć w teledysku.

Weronika Sagan

Jeff Satur – Hide

Jeff Satur po raz kolejny zaskoczył swoich fanów świeżym singlem, którego teaser ukazał się zaledwie tydzień przed premierą. To już jego siódmy muzyczny comeback tego roku, jednak mimo to, Satur niezmiennie trzyma wysoki poziom. Tajski muzyk zaprezentował swój mocny wokal, wplatając w utwór niesamowity falset, który idealnie odzwierciedla cały jego nastrój. Nie jest tajemnicą, że wokalista słynie z pisania miłosnych tekstów. Hide opowiada historię człowieka, który mimo wszelkich starań, jest ignorowany przez ukochaną. Swoim pełnym emocji głosem, artysta wręcz przenosi słuchacza w samo centrum wydarzeń opisanych w piosence.

Dominika Waloszek

Fot.: Sara Rostkowska