Tegoroczne 65. Urodziny Radia Sygnały się skończyły, jednak dobra muzyka nie! Niezależnie od tego czy lubicie mocniejsze brzmienia, a może chcecie się zapoznać z kulturą Azji to i tak zapraszamy Was do najnowszej kompilacji Nowości Singlowych #28.

SEPTICFLESH – A Desert Throne

Na miesiąc przed premierą swojej nowej płyty, greccy pionierzy symfonicznego death metalu – SEPTICFLESH –  podgrzali atmosferę publikując trzeci singiel promocyjny. A Desert Throne jest tym, co formacja robi najlepiej, czyli szybkim utworem o chwytliwych riffach i genialnej aranżacji orkiestralnej, która w przeciwieństwie do większości przedstawicieli gatunku tworzy monumentalne tło dla gitar i (ostrych!) wokali, a nie wybija się na pierwszy plan.

Nikodem Lipczyński

Kang Daniel – Ready to ride

Kolejny singiel na naszej liście to Ready to ride, którego autorem jest koreański solista Kang Daniel. Niektórzy mogą kojarzyć go jako członka nieaktywnej już grupy Wanna One. Ready to ride to jego druga płyta wydana we współpracy z platformą UNIVERSE MUSIC. Jej użytkownicy mogli odsłuchać singiel już 29 kwietnia. Tego samego dnia na innych platformach zamieszczono wersję skróconą o połowę, tzw. preview, a także futurystyczny teledysk. Pełna wersja utworu trafiła do ogólnego dostępu kilka dni później, 4 maja. Ready to ride wpisuje się w gatunek synth-pop’u.

Weronika Sagan

ENHYPEN – Dimension: Senko

Teraz coś, na co fani czekali już od lutego! Wypuszczony 3 maja, drugi japoński singiel grupy ENHYPEN i jednocześnie kolejna część serii albumów Dimension. Singiel składa się na trzy piosenki w języku japońskim: title track Tamed-Dashed oraz dwie B-side, czyli Drunk-Dazed i Always. Warto wspomnieć, że ostatnia z wymienionych jest też trackiem do japońskiej dramy Muchaburi! I am the president.

Weronika Sagan

Moonbyul – C.I.T.T. (Cheese in the Trap)

Moonbyul, znana również jako raperka grupy MAMAMO, dalej eksperymentuje ze swoim muzycznym stylem! Cheese in the Trap, czyli jej drugi solowy singiel, składa się na dwa zgoła odmienne kawałki: title track C.I.T.T. oraz My Moon. Pierwszy z wymienionych należy do gatunku pop-punk, z którym artystka w swojej solowej karierze raczej nie miała dużo wspólnego. Teledysk do niego jest barwny, niekiedy przerysowany, jednak u niektórych może wywołać nostalgię.  Taki też był zamiar – MV miało przypomnieć odbiorcom o wczesnych latach 2000 i popularnej ówcześnie muzyce. Natomiast My Moon to spokojna piosenka z – zapewne dla wielu zaskakującą – powolną partią rapu. Singiel wypuszczony został 28 kwietnia i zadebiutował na piątym miejscu Worldwide iTunes Song Chart 2022, co czyni C.I.T.T. najwyżej położonym utworem k-idolki na liście!  To tylko jedno z osiągnięć, które się z nim wiążą. C.I.T.T i My Moon to kolejne kawałki, do których tekst układała Moonbyul. Łącznie osiągnęła liczbę aż 98 utworów, w których pisaniu brała udział! Stąd KOMCA (Korea’s Music Copyright Association) wyróżniło ją jako najbardziej uznaną (ang. credited) tekściarkę.

Weronika Sagan

YUNGBLUD ft. WILLOW – Memories

Yungblud z każdym kolejnym utworem coraz bardziej nas zaskakuje. Tym razem przywitał nasze uszy świetnym duetem z WILLOW. Muszę przyznać, że utwór, pt. Memories już po pierwszym przesłuchaniu porwał mnie swoją melodycznością. Dźwięki gitary oraz perkusji dopełnione znakomitym wokalem wprawiają człowieka w 3- minutowy trans. Jednak w przypadku Dominica Harrisona nie tylko muzyka jest warta uwagi. Tutaj również tekst ma wpaść do naszych głów, pomóc nam w ciężkich chwilach bądź poprowadzić do głębszych refleksji.

Justyna Duzyńska

Fot.: Sara Rostkowska