Podczas Świąt Wielkanocnych rodzice dają swoim dzieciom czekoladowe jajeczka i inne łakocie. Muzycy zdecydowali się podarować swym fanom najnowsze utwory, a jakie? Przekonajcie się w najnowszej kompilacji Nowości Singlowych #26.

Wilki – Liczysz się tylko Ty

Bez wątpienia kultowy już zespół Wilki udowadnia, że nie zwalnia tempa. Z okazji 30-lecia istnienia formacji Panowie przygotowali specjalną trasę akustyczną, a także nową płytę pt. Wszyscy marzą o miłości, która ukaże się już tej jesieni. Pierwszym singlem promującym nadchodzący krążek jest utwór Liczysz się tylko Ty. Band, który jak dotąd wszyscy kojarzymy z rockowym brzmieniem postanowił pokazać, że doskonale czuje się także w bardziej lżejszych, popowych dźwiękach. Piosenka ta opowiada o potrzebie bliskości, tęsknocie i samotności. Tekst i muzyka skomponowana przez muzykalną rodzinę Gawlińskich charakteryzuje się brzmieniem starych dobrych Wilków.

Julia Wenzel

Smolasty & Young Leosia – Boję Się Kochać

Smolasty, czyli jeden z najbardziej topowych raperów dzisiejszych czasów łączy siły z równie popularną teraz artystką, a mianowicie Young Leosią. Konsolidacja tego duetu zaowocowała powstaniem singla pt. Boję się kochać. Utwór opowiada o obawie przed uczuciem jaką jest miłość, jednak jest on utrzymany w popularnej teraz melodii popowej, która z pewnością będzie świetna do pobujania w klubach czy na imprezach. Warto wspomnieć, że Smolasty ma na swoim koncie wiele innych współprac z różnymi artystami, takimi jak Oliwka Brazil, Ewa Farna czy Robert Gawliński.

Julia Wenzel

Ania Karwan – Swobodnie

Artystka znana z hitu Słucham Cię w radiu co tydzień odkrywa nowe karty swojej twórczości, prezentując utwór Swobodnie, który jest zapowiedzią jej drugiej płyty. Jak wspomniała sama piosenkarka, singiel  jest pewnego rodzaju transformacją i otwarciem się na nowo przed zarówno swoimi najbliższymi, jak i fanami. Kawałek Swobodnie pozwala nam słuchaczom spojrzeć na siebie z innej perspektywy  i zrozumieć, czego tak naprawdę oczekujemy od życia. Charakterystyczny głos połączony z ciekawą, przyciągającą i wpadającą w ucho melodią to przepis na kolejny hit w wykonaniu Ani Karwan.

Julia Wenzel

sanah i Grzegorz Turnau – Sen we śnie

sanah uchyla kolejnego rąbka tajemnicy, a mianowicie prezentuje singiel z nadchodzącej płyty Uczta. Tym razem artystka zaprosiła do duetu Grzegorza Turnau, kojarzonego szerszej publiczności z muzyką jazzową czy też poezją śpiewaną. Piosenka, którą wykonuje ten duet jest jak miód na serce, który dociera do najgłębszych zakamarków naszego ciała. Niezwykła delikatność i uczucie, z jakim artyści wykonują ten kawałek jest wręcz nie do opisania. Każdy powinien przeżyć to liryczne dzieło sam, tak aby mógł dostrzec w nim, to co najpiękniejsze. Warto wspomnieć, że wszystkie piosenki, pochodzącego ze zbliżającego się krążka sanah zostały skomponowane na podstawie wierszy różnych poetów. Autorem tekstu do utworu Sen we śnie jest amerykański poeta- Edgar Allan Poe.

Julia Wenzel

Floor Jansen – Fire

Pierwszy solowy utwór wydany przez holenderską artystkę Floor Jansen, znaną z występów w takich zespołach jak After Forever, ReVamp czy Nightwish. Sama wokalistka opisuje swój singiel jako utwór, który “nie jest popem, ani rockiem – jest MNĄ!” Niewątpliwie ciężko jest mu odmówić charakteru, który łączy się z ognistym temperamentem autorki.

Nikodem Lipczyński

Red Hot Chili Peppers – Not The One

Utwór dojrzały, wprowadzający w stan melancholii i pełen uroku; miłosna, choć smutna ballada przywodząca na myśl letni zachód słońca – to zdecydowanie nie coś, czego wieloletni fan spodziewałby się po Red Hot Chili Peppers. A jednak! Mowa o Not The One, czyli singlu związanym z dwunastym studyjnym albumem, Unlimited Love, którego możemy słuchać od 1 kwietnia. Album ten jest określany jako „reunion album” – do zespołu powrócił gitarzysta John Frusciante, a UL to pierwsza płyta od 2006 roku, w produkcji której RHCP brali udział z nim w składzie.

Weronika Sagan

Jackson Wang – Blow

Zaledwie kilka tygodni po niezapowiedzianym wypuszczeniu mixtape Lost & Found, 31 marca Jackson Wang, znany jako jeden z członków zespołu GOT7, opublikował nowy singiel – Blow. Uwagę zdecydowanej większości odbiorców przyciągnął zmysłowy teledysk do utworu. Grupowa choreografia, klimatyczna scenografia nawiązująca do teatru oraz ciekawy zabieg z wykorzystaniem dymu – wszystko to niezwykle dobrze komponuje się z tekstem. Opowiada o niezdrowej miłości porównując ją do nikotynowego uzależnienia.

Weronika Sagan

sanah i Ania Dąbrowska – Baczyński (Pisz do mnie listy)

sanah znów zaskakuje! Tym razem artystka zabrała nas w muzyczną podróż z Anią Dąbrowską i… Krzysztofem Kamilem Baczyńskim. Pisz do mnie listy to niebanalna interpretacja wiersza poety wojennego pokolenia i kolejny singiel, który trafi na płytę pod tytułem Uczta. Utwór to wyraz tęsknoty za ukochaną osobą i prośba o nieustanny kontakt w postaci pisania do siebie tytułowych listów. W magicznym duecie obie artystki udowodniły, że poezja śpiewana nie tylko wnika w duszę i w serce, ale jest także przepięknym sposobem na oddanie hołdu dla uznanych pisarzy.

Wiktoria Kramczyńska

 

Harry Styles – As It Was

 

 

As It Was to singiel zapowiadający trzeci album studyjny Harrego Stylesa pod tytułem Harry’s House. Kompozycja natychmiastowo podbiła serca fanów na całym świecie. Słysząc najnowszy hit międzynarodowej gwiazdy można się poczuć jak na letnim festiwalu kiedy przy zachodzącym słońcu wybrzmiewają dźwięki klasycznego syntezatorowego riffu, który sprawia, że publiczność szaleje. Utwór charakteryzuje bardzo prosty lecz chwytliwy motyw przewodni w połączeniu ze świetnym tekstem, który szybko zapada w pamięć. Artysta zaprasza odbiorcę do wysłuchania jego refleksji na temat samotności i nostalgii. Harry Styles po raz kolejny spełnia oczekiwania fanów i stawia poprzeczkę dla zbliżającego się albumu jeszcze wyżej.

Dawid Tyszkowski

Fot.: Sara Rostkowska