Przedstawiamy Wam kolejne NOWOŚCI SINGLOWE! Mamy nadzieję, że i tym razem będziecie zadowoleni z twórczości, którą przygotowaliśmy w najnowszym wpisie. Już niebawem spodziewajcie się następnych świeżości.

Silver Lake by Esa Holopainen – Storm

Wydawałoby się, że wiek jest ogromną barierą przed rozpoczęciem solowej kariery. Nic bardziej mylnego. Esa Holopainen w swym najnowszym utworze “Storm” pokazuje niedowiarkom, że nigdy nie jest za późno, by wybrać własną ścieżkę. Motywujący utwór jest pierwszym brzmieniem z nadchodzącego debiutanckiego albumu “Silver Lake”, który ukaże się 28 maja. Pomimo spokojniejszych i wyciszających melodyjnych uniesień singiel zdecydowanie wywoła burzę na rynku muzycznym.

Sara Rostkowska

2:00 – Sanah

Sanah w zupełnie nowym wydaniu. W ostatnich dniach piosenkarka wypuściła swój najnowszy singiel „2:00”, w ramach promocji swojej nadchodzącej płyty „Irenka”. Jak artystka sama przyznaje w teledysku możemy zobaczyć : „Sanah, czyli ja troszkę w świetle innym”. Motywem przewodnim piosenki jest tęsknota i nieszczęśliwa miłość, a całość pięknie obrazuje nam teledysk, w którym wokalistka jak Hamletowska Ofelia dryfuje na powierzchni wody. Jednak niech nie zmyli was tytuł utworu, bo nie jest to kawałek do słuchania tylko o 2 w nocy, ale zdecydowanie wpadający w ucho na długie godziny.

Małgorzata Ćwiek

End of the Road – Noga Erez

End of the Road  to elektro-popowy kawałek z domieszkami rapu, który porusza tematy śmierci oraz kresu życia. Jednak w wykonaniu Noga Erez, nadbierają optymistyczno-pozytywnego wydźwięku. Utwór ukazał się wraz z teledyskiem, na temat którego autorka zabrała głos – „ Idąc w nieznane z uśmiechem. Tym właśnie jest dla mnie ten klip (…). Chciałam zainspirować ludzi, aby spojrzeli na magiczny potencjał nieznanej natury życia.”

                                                                                   Maciej Kozyra

Hypnotized – Tune-Yards

Singiel jest przykładem muzyki alternatywnej. Utrzymana jest w skocznych, ale jednocześnie specyficznych rytmach. Pomysł na klip był nietuzinkowy, kamerę umieszczono w zabawkowej lokomotywie, która przemierza pokój pełen ekranów i dziwnych instalacji. Jest to symbol zawiłego wnętrza artysty, który opisuje siebie, a także swój charakter. Jeżeli jesteście fanami sztuki nowoczesnej oraz utożsamiacie się z typową duszą artysty – utwór jest idealną propozycją dla Was.

Jakub Koziarz

Here’s to Another – Anna Lotterud

Norweska piosenkarka Anna Lotterud nie oszczędza się i opublikowała nowy kawałek. Jej dwie ostatnie płyty, czyli Dream Girl i Belive, wychodziły w 2019 i 2020 roku, więc możemy przypuszczać, że Here’s to Another zapowiada kolejny krążek spod szyldu Anna of the North.  Ta nieco ponad 3 minutowa kompozycja jest stosunkowo spokojna, jednak refren jest relatywnie skoczny, określiłbym ją mianem bardzo płynnej i przyjemnej w odsłuchu piosenki.

Filip Cierpisz

Zabierz tę miłość – Maciej Musiałowski & Julia Wieniawa

Zabierz tę miłość w kilka godzin od publikacji osiągnął ponad 3 miliony wyświetleń. Hipnotyzująca oraz wzruszająca piosenka porusza nasze serca, zatrzymuje na chwilę nasz świat.  Artyści przekazali nam jak ważne w naszym życiu jest uczucie. Poruszający teledysk, od którego nie można oderwać wzroku dodaje piosence jeszcze więcej nostalgii. Utworu nie da się opisać, trzeba go koniecznie przesłuchać.

Aleksandra Kowalska