Przedstawiamy Wam kolejne NOWOŚCI SINGLOWE! Mamy nadzieję, że i tym razem będziecie zadowoleni z twórczości, którą przygotowaliśmy w najnowszym wpisie. Już niebawem spodziewajcie się następnych świeżości.

Joel Corry x RAYE x David Guettav- BED

Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi odczuwa samotność i potrzebę bliskości. Najnowszy utwór “Bed” wschodzącej gwiazdy Joel’a Corry oraz David’a Guetty porusza tematykę upragnionej miłości. Piękny głos francuskiej wokalistki RAYE wyraża tęsknotę za dotykiem drugiej osoby. Wydaje się, że utwór wręcz kipi seksualnymi podtekstami. Nic bardziej mylnego. Sam teledysk pokazuje iż chodzi o kwestię bliskości z drugim człowiekiem, której nic nie zastąpi, nawet specjalnie dopasowany robot. Choć co jest intrygujące sam Joel mówi, iż ma nadzieję, że ten utwór stanie się hymnem ku płodności. Ciekawe czy takie wykonanie brytyjskiego radiowego house przypadnie słuchaczom do gustu.

Sara Rostkowska

Rafał – THE RIDE 

Po kilku latach przerwy Rafał znów wydał kolejny singiel. Piosenkarz zrezygnował z miłosnych ballad na rzecz przebojowych, aktualnych trendów branży muzycznej. Lata 70′ obecnie przeżywają renesans. To samo słychać w podkładzie. Oprócz oprawy graficznej i luminescencji w singlowym teledysku Rafała, wyczuwalne są klimaty, które wykorzystała również Dua Lipa. Dodajmy, że utwór reprezentuję Polskę w tegorocznej Eurowizji. Trzymamy kciuki!

Jakub Koziarz

Faustyna Maciejczuk – Krążę

Krążę, to utwór otwierający debiutanckę EP’kę Faustyny Maciejczuk pod tytułem “Przebudzenie”. Artystka, która od dzieciństwa jest związana z muzyką samodzielnie napisała wszystkie teksty i skomponowała muzykę. Ten bardzo spokojny utwór utrzymany w granicach popu, niesie ze sobą masę pozytywnej energii. Skromna warstwa instrumentalna idealnie spaja się z głosem Faustyny i nie przytłacza słuchacza, daje mu “miejsce na oddech” i siłę do walki z presją społeczną.

Filip Cierpisz

Natalia Szroeder – Powinnam?

 Każdy powinien przesłuchać ten utwór. Moim zdaniem naprawdę warto. Piosenka Powinnam? ma w sobie jakąś głębię, która powoduje, że chce się jej słuchać więcej niż raz. Wszystko – tekst, muzyka, wykonanie – tworzy świetnie brzmiącą całość i zdecydowanie wpada w ucho. Przede wszystkim jednak tekst zasługuje na to, aby się nad nim zastanowić i być może spojrzeć na życie z nieco innej perspektywy.

Agnieszka Biernacka 

 Sobel – To ja (prod. Deemz)

Sobel w swojej najnowszej piosence “To ja” uzewnętrznia się. Jest to szczery, emocjonalny utwór, który, pokazuje odbiorcom, że nie warto trzymać negatywnych emocji w sobie. Na ten moment autor nie chcę rozwijać się na sam temat utworu, ponieważ  nie jest to takie proste, jakie może się wydawać. Premierę krążka “Pułapka na motyle” zapowiedziano na 16 kwietnia. Tytuł to “metafora, w której pułapką jest umysł, a myślami motyle, mogące reprezentować również stany emocjonalne, które zostały w  głowie autora na stałe.

Iga Respondek

 Miętha -Kumitsu

Miętha zaprezentowała nowy singiel – Kumitsu. Zespół zasłynął za swoje świeże i charakterystyczne granie i nie inaczej jest w przypadku tego kawałka. Utwór jest chwytliwy, z humorem i jak sami członkowie określają – przetłustym bitem. Kumitsu pojawiło się wraz z teledyskiem, w którym występuje Wojtek Łozo Łozowski z zespołu Afromental.

Maciej Kozyra

Ariana Grande – Main thing

Main thing to singiel z najnowszego albumu Ariany Grande position. Rozszerzona wersja o cztery nowe piosenki ukazała się 19 lutego br. Jedną z czterech nowych pozycji jest utwór “Main Thing”, utrzymany w stylu pop doskonale oddaje temperament Ariany. Wokalistka przywiązuje wagę do treści swoich tekstów. W piosence nawiązuje do  relacji pary kochanków, a liryka tego tekstu oddaje romantyczny klimat chwili.

Wiktoria Radecka

Dawid Kwiatkowski – Bez Ciebie

Twórczość Dawida Kwiatkowskiego dojrzewa wraz z nim. Utwór dość poruszający, szczery i  prosto z serca, pochodzi z albumu o tym samym tytule. Cytując słowa wykonawcy “nie każde szczęście równe jest jeśli z kimś innym Znajdziesz je czy wspomnisz Czasem w środku dnia tę miłość którą złamał czas”. Utwór jest o prawdziwej miłości, której  nic nie rozdzieli, ponieważ uczucie jest silniejsza od śmierci. W teledysku gościnnie wystąpiła Maffashion.

Aleksandra Kowalska