Przedstawiamy Wam kolejne NOWOŚCI SINGLOWE! Mamy nadzieję, że i tym razem będziecie zadowoleni z twórczości, którą przygotowaliśmy w najnowszym wpisie. Już niebawem spodziewajcie się następnych świeżości.

Architecs – Meteor

Architecs wydaje już czwarty kawałek zatytułowany Meteor. Utwór jest utrzymany w nieco mniej ekstremalnym stylu, co jest charakterystyczne dla tego zespołu. Tym razem grupa skupiła się na bardziej rockowych brzmieniach, jednak dalej utrzymując balans pomiędzy agresywniejszymi wstawkami. Jak podaje wokalista zespołu, Sam Carter: Nadszedł czas abyśmy dalej odkrywali muzykę jako zespół, zamiast stać w miejscu. W roli przypomnienia – album For Those That Wish to Exist ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

Maciej Kozyra

 

 

Falling in Reverse – I’m Not A Vampire Revamped

Falling In Reverse po dłuższej nieobecności wypuszcza odnowioną wersje wcześniej powstałego już utworu I’m Not A Vampire tym razem dodając do tytułu Revamped. Kawałek znacząco odbiega od oryginału, który był utrzymany w rockowych oraz energicznych tonach. Wersja Revamped jest spokojna, melodia skupia się wokół instrumentów klasycznych takich jak pianino czy skrzypce oraz momentami jest podkręcana chórkami i elementami muzyki epickiej. Autor tekstu jak i wokalista zespołu Ronnie Radke wykorzystuje kreacja wampira jako metaforyczne wyrażenie problemów z uzależnieniem.

 Maciej Kozyra

 

 

Cleo – Kocham

Walentynkowy klimat sprzyja słuchaniu miłosnych utworów. Takim singlem bez wątpienia jest Kocham w wykonaniu Cleo. Wesoła melodia w połączeniu ze słowami piosenki śmiało może stanowić wyznanie miłosne dla drugiej połówki. Klimat święta zakochanych poczuły także gwiazdy występujące u boku Cleo w teledysku m.in. Roksana Węgiel, Damian Kordas, Magda Bereda i Weronika Sowa. Utwór jest zapowiedzią nowego albumu vinyLOVA.

Sara Rostkowska

 

 

Young Leosia – Szklanki

 

Taneczny utwór Young Leosi zatytułowany Szklanki stał się hitem TikToka, coraz więcej osób nagrywa filmiki w domowym zaciszu przy słowach wyrażających tęsknotę za klubami oraz imprezami. Jest to drugi singiel podopiecznej Żabsona zapowiadający jej solowy album. Produkcją kawałka zajął się SecretiveSuicide, natomiast za scenariusz i reżyserię odpowiada Żabson. Idealny utwór do domowych imprez w trakcie przerwy pomiędzy semestrami na pewno zagości jeszcze w głośnikach klubowych.

Sara Rostkowska

 

 

Kosmodrom – Oni już tu są

Kosmodrom, czyli duo Rękasów pozostałe po rozpadzie NEED MORE CLOUDS wydało singiel Oni już tu są. Jest to dosyć skoczna i energiczna kompozycja, która swoim tekstem zachęci nas do przemyśleń. Braci Rękas w utworze wsparli Hubert Kapturkiewicz i Leszek Łuszcz, który był odpowiedzialny za produkcję. Oprócz przyjemnej piosenki otrzymaliśmy również świetnie zrealizowany teledysk wyreżyserowany przez Ksenię Lesz.

Filip Cierpisz

 

 

 

Of Mice & Man – Timeless

Amerykańscy giganci coru zapowiedzieli epkę, która ma się ukazać pod koniec lutego. Utwór tytułowy, czyli Timeless, jest jednym z singli promujących tę płytę. Muzycznie kompozycja charakterystyczna dla początku XXI wieku, melodyczna, ciężka, lecz z lekkim, śpiewanym refrenem. Kawałek nie wnosi wielu nowych elementów do repertuaru grupy, jednak może służyć za dobry przykład możliwości aktualnego składu Of Mice & Man.

Filip Cierpisz