W tym roku kwiecień zasypała lawina nowości na rynku muzycznym. Pomimo warunków panujących przez pandemię koronawirusa, muzycy dalej tworzą i publikują swoje kolejne projekty. Przedstawiamy Wam 11 kawałków, które mogą Wam umilić czas spędzony w domu.

 

Łona i Webber – Co tam, mordo?

To już trzecia pozycja zasilająca najnowszą płytę grupy Łona i Weber pt. Śpiewnik Domowy. Cały album pojawił się w kwietniu tego roku, zatem artyści dali swoim fanom aż 4 lata na zatęsknienie za ich twórczością. Każdy utwór z epki jest oparty na inspiracjach międzykulturowych, a singiel Co tam mordo? to swoisty przykład nawiązań do brazylijskich i portugalskich akcentów, kultur, tożsamości. Twórcy zapraszają także do konkursu, który silnie powiązany jest z teledyskiem. Jak zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej? Wystarczy zajrzeć na ”jutubowe” konto Dobrzewiesz Nagrania i obczaić hashtag #sambadomowa.

Aleksandra Snopkowska

 

 

Sam Smith feat. Demi Lovato – I’m Ready

W tym roku fani Sama Smitha mogą odetchnąć od smutnych melodii jego ostatniego albumu The Thrill Of It All. Muzyk zapowiedział już swój kolejny krążek, na którym znajdzie się również niedawno wydany singiel I’m Ready. Tym razem artysta przedstawia się jako pewna i dumna osoba, krocząc w wysokich szpilkach tuż obok gwiazdy muzyki POP jaką jest Demi Lovato. Spora dawka brokatu, połysk teledysku lat ’80 i odważne drag queen to otoczka dopełniająca charakter tego utworu.

Patrycja Fabisz

 

 

Selena Gomez – Boyfriend

Na najnowszej płycie Seleny Gomez – Rare (Deluxe) znaleźć można taką perełkę jak Boyfriend. Jest to jedna z piosenek o charakterze lekkim i dość swobodnym, mówi o ponownym zakochiwaniu się, które jednak nie jest wartością konieczną do bycia szczęśliwym, gdyż można to osiągnąć samodzielnie. Można więc powiedzieć, że utwór wnosi pod kątem lirycznym pewną uniwersalną i sprawdzającą się w dzisiejszych czasach myśl. Styl muzyczny idealnie odzwierciedla nowy kierunek artystyczny Seleny. Piosenkarka śpiewa z typową dla siebie lekkością, słychać wyraźne linie basowe, a całość jest delikatna oraz rytmiczna.

Małgorzata Ćwiek 

 

 

Twenty One Pilots – Level of Concern

Level of Concern to najnowszy singiel amerykańskiego zespołu Twenty One Pilots. Tekst piosenki opowiada o przemyśleniach w trakcie pandemii koronawirusa. Pomimo ponurego tematu utwór jest skoczny i wesoły. Część z dochodów z singla zostanie przekazana ‘Crew Nation’ – organizacji wspomagającej muzyków.

Sara Rostkowska 

 

 

Alan Walker & Ruben – Heading Home

Alan Walker singlem Heading Home ukończył trylogię World of Walker. Zrobił to wraz z pomocą norweskiego wokalisty-Rubena, którego głos i linie melodyczne idealnie wpasowują się do nastroju kreowanego muzyką. Utwór rozpoczyna się od łagodnej, prostej, ale zarazem wciągającej partii gitarowej i stopniowo wprowadza słuchacza w historię.

Filip Cierpisz

 

 

Sanah – Róże

Piosenka SanahRóże wyszła niecały tydzień temu, a już podbija serca słuchaczy. Tekst zaskakuje mas prostotą, w której ukryta jest tęsknota i ból kochającej kobiety. Do tego dochodzi hipnotyzującą muzyka, która idealnie pasuje jako tło tekstu. Cała kompozycja utworu zmusza do zadumy nad własny losem.

Ola Kowalska

 

 

GRUBSON – Umysł

Czas pandemii nie przeszkadza artystom realizować się w domu. Udowodnił to raper Grubson utworem Umysł, który został nagrany w czterech kątach jego mieszkania. W teledysku wzięło udział 60 osób. Piosenka nakłania do samodzielnego myślenia i ufania swoim instynktom oraz do tego, aby dbać o siebie i o swoich bliskich. Utwór utrzymany jest w przyjemnych tonacjach, które sprawiają, że słuchanie go wywołuje w nas przyjemne emocje.

Hania Polowczyk

 

 

Holak & Otsochodzi – Hollymood

Hollymood to drugi z czterech singli Mateusza Holaka zwiastujący jego nowy album muzyczny Blask, który pojawi się 24 kwietnia. Do współpracy zaprosił Ostochodzi, który dograł ostatnią zwrotkę zamykając singiel swoim wykonaniem. Ponadto Holak stworzył animację do klipu, co pozwala nam bardziej poczuć klimat utworu i odprężyć się.

Eveline Jaglo 

 

 

Kamil Bednarek – Bądź przy mnie

Najnowszy singiel Kamila Bednarka zapowiada jego najnowszy album, który ukaże się jesienią tego roku. Utwór jest bardzo osobisty, a sam artysta przygotowywał go niemal cztery lata. Będzie to niewątpliwie przełom, ponieważ muzyk niedawno obchodził dziesięciolecie swojej działalności artystycznej. Widzimy również zmiany jakie zaszły w wyglądzie jak i w twórczości Kamila Bednarka, bowiem pozbył się dredów, a singiel nie jest skomponowany w stylu Reagge tylko utrzymany w klimacie R&B oraz popu.

Jakub Koziarz

 

 

Quebonafie – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

To nie żart! Nowy album Quebonafide ukazał się 1 kwietnia, a SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ jest na nim czwartym utworem. To jeden z dwóch utworów, w których Quebo wystąpił bez udziału gości. Klip na YouTubie ma już ponad 10 milionów wyświetleń, a przez długi czas był na pierwszym miejscu karty na czasie. W teledysku możemy zauważyć, jak znika nieśmiały chłopiec, a wraca wytatuowany raper w towarzystwie okrzyków radości.

Marta Mierzwiak

 

 

Mata – Tango

Nowy kawałek Maty różni się nieco od wcześniejszych utworów publikowanych w sieci czy w serwisach streamingowych. Zawiera sporo przeróżnych nawiązań. Tango to coś na wzór manifestu młodego pokolenia. Dużym zaskoczeniem może okazać się bit, ponieważ jest zachowany w klimacie oldschoolowym.

Agnieszka Biernacka