Jesień okazała się bardzo owocnym okresem dla branży muzycznej, zaowocowało to dużą ilością nowych płyt oraz singli. Oto kilka pozycji, których nie możecie przegapić.

 

 

Irlandzki kwartet, który miał znaczący wpływ na brzmienie muzyki rockowej. U2 tworzy swój unikatowy styl przez wibrujące dźwięki gitar elektrycznych wsparte emocjonującym i melodyjnym głosem Bona. W ich muzyce występuje wielokrotnie efekt pogłosu. Dzięki temu mamy wrażenie, że dźwięk został umieszczony w konkretnej przestrzeni akustycznej. ,,Get Out Of Your Own Way’’ pochodzi z czternastego albumu grupy o tytule ,,Songs of Experience’’. Singiel jest bardzo melodyjny i ma charakter pozytywny. Motywuje do walki z samym sobą oraz twierdzi, że jedyne przeciwności są tylko w naszej głowie.

Dzięki zaproszeniu do współpracy J.Cole’a piosenka „Come Through and Chill” zyskała zupełnie nowy klimat. Ten oto raper idealnie wkomponował się w kawałek, nadając mu jeszcze bardziej chillout’owy charakter. Zarówno Miguel jak i J.Cole mają wspaniały feeling, co doskonale można wyczuć w owym utworze. Znajdzie się on na nowej płycie artysty pt.: „War & Leisure”. Będzie ona dotykać tematów politycznych, w szczególności tematu oddziaływania polityki na niego samego. To nie pierwszy raz kiedy panowie ze sobą współpracują i miejmy nadzieję, że nie ostatni.

 

 

Piosenka napisana przez Donatana i Cleo specjalnie dla gwiazdy polskich piosenek, Edyty Górniak. Żywy i chwytliwy utwór stawia piosenkarkę w całkiem nowym świetle muzycznym i pokazuje jej nowe, pewne siebie oblicze. Tym wydaniem Edyta zapowiada swój album, który ukaże się w nadchodzącym 2018 roku.

 

 

Według wielu jeden z najlepszych i najbardziej niedocenionych raperów w Polsce. Potężne zaplecze umiejętności, świetny głos oraz warstwa liryczna. Czy wraz z nową płytą uda mu się przebić do szerszej publiczności?  Ten singiel odpowiada na to pytanie, jednak na efekt końcowy w postaci krążka będziemy musieli jeszce poczekać.