Postać Zorro znana jest każdemu.  Jednak  tym razem pora na zupełnie nową maskę tego bohatera. Nie będzie to kolejna interpretacja klasycznej historii znanej z filmów, komiksów czy książek – przyszedł czas na coś nowego!

Opolski Teatr Lalki i Aktora w minioną sobotę, 16 lutego wystartował  z drugą premierą w tym roku. Spektakl jest o tyle wyjątkowy, ponieważ bierze on udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Historia Zamaskowanego Bohatera jest ponadczasowa i znana wielu osobom. Kultowa legenda Zorro zostanie tym razem przedstawiona na deskach Opolskiego Teatru Lalik i Aktora, a wyzwania reżyserii podjął się sam Paweł Aigner, który również jest autorem scenariusza.

Różnorodność postaci  wprowadzi powiew świeżości do przedstawienia, dzięki temu będzie to spektakularne widowisko.  Więcej szczegółów, zdradziła nam Magdalena Starczewska- Specjalistka do Spraw Promocji
i Kreowania Wizerunku Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Przedstawienie będzie kontynuacją „Trzech Muszkieterów” wystawianych nieco wcześniej. Więcej na ten temat opowiedziała nam Magdalena Starczewska – Specjalistka do Spraw Promocji i Kreowania Wizerunku.

W postać Zorro wcieli się Jakub Kowalczyk – aktor, który został wyróżniony przez Polski Ośrodek Lalkarski POLUMINA, jako najbardziej obiecujący aktor – lalkarz młodego pokolenia.

Scenografią, która jest godna uwagi w spektaklu, ponieważ zaskakuje swoją prostotą, ale także niekonwencjonalnością, zajął się Pavel Hubička. O kostiumy, w których możemy oglądać aktorów, zatroszczyła się Magdalena Gajewska.
O muzykę zadbał Piotr Klimek, polski kompozytor, producent muzyczny i nauczyciel akademicki. Natomiast o efektowne i efektywne przygotowanie ruchu scenicznego, jak na przykład pojedynki szermiercze, dbał Rafał Domagała.

OBSADA:
Kapitan Enrique Sanchez Monastario Krzysztof Jarota
Sierżant Demetrio Lopez Garcia Łukasz Bugowski
Kapral Sadico Reyes Jan Chraboł
Don Alejandro de la Vega Tomasz Szczygielski
Jego Żona – Donna Augustina Vega Agnieszka Zyskowska-Biskup
Ich syn – Don Diego De La Vega Jakub Kowalczyk
Sędzia Carlos Verdugo Zygmunt Babiak
Jego Bratanica – Lolita Anna Maria Verdugo Karolina Gorzkowska
Elena Torres Anna Jarota
Dolores Elżbieta Żłobicka
Bernardo Andrzej Szymański

Sztuka jest jedną z ciekawszych pozycji tego miesiąca, a może nawet i roku.  Repertuar przedstawień można znaleźć na oficjalnej stronie teatrlalki.opole.pl/repertuar/.  Serdecznie zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Opolu przy ul. Augustyna Kośnego 2a.

Rezerwacja biletów:
Biuro Obsługi Widzów tel. 77 4543796 lub 774079056, e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl

Paulina Boron Mateusz Siedlecki Konrad Janiszewski

Fot.: Zorro fot. Grzegorz Gajos