Zwrotność, szybkość, precyzja oraz refleks. Trenowanie tych umiejętności jest niezwykle potrzebne, aby osiągnąć dobre wyniki. W sporcie, gdy prędkość lotki osiąga do 493 km/h, liczy się wszystko.

To Tan Boon Heong w 2013 ustanowił ten rekord, tym osiągnięciem trafił do księgi Guinnessa. Taki wynik jest możliwy, gdyż rakietka do badmintona jest lekka i można ją łatwo rozpędzić – jednak wymaga to odpowiednich umiejętności.

Pasjonaci badmintona Uniwersytetu Opolskiego szlifują swoje zdolności na sekcjach Akademickiego Związku Sportowego, które odbywają się w poniedziałki oraz wtorki o godzinie 19:30. A już za niedługo będą mogli się sprawdzić na Akademickich Mistrzostwach Polski.

W zeszłym roku nasza drużyna była o krok od przejścia do finałów – zabrakło 1 wygranego meczu.

Paweł, zawodnik drużyny badmintona UO, opowiada o swoich oczekiwaniach dotyczących tegorocznych zawodów:

Półfinał Południa AMP-ów już w ten weekend! Zmagania grupowe rozpoczynają się już o 8:30 w sobotę i potrwają cały dzień. W niedzielę odbędzie się rywalizacja o miejsca w drabince, które zdeterminują, jakie drużyny pojadą na finały. Tegoroczny półfinał południa organizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski, a finały – AZS Katowice.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Akademickich Mistrzostw Polski. Obserwujcie także media społecznościowe AZS UO, gdzie będzie można śledzić zmagania naszych zawodników na bieżąco.

Emilia Pączko

fot. Pixabay