Podobno pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha człowieka bardziej, niż siebie samego. Potrafią kochać swoich właścicieli bezinteresowną miłością i być dla nich wsparciem w trudnych momentach. Niestety my jako ludzie nie zawsze potrafimy ofiarować im to samo.

Miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt w Opolu jest przepełnione czworonogami. Niektóre zostały znalezione błąkające się po ulicach, inne były uratowane z domów w których doznawały przemocy, a nawet niejednokrotnie wyrzucone na śmietnik jeszcze jako szczenięta. Opolskie schronisko wśród swoich podopiecznych posiada nawet psy odratowane z wojny na Ukrainie.

Każdy Pies posiada swoją osobną bolesną historię znalezienia się właśnie w przytulisku, niestety najczęściej jest ona tragiczna i przepełniona cierpieniem tego zwierzęcia. Na naszą pomoc czekają między innymi Busia “uchodźczyni z ukrainy” czy Henio, którego nikt nie chciał przygarnąć po śmierci opiekuna.

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego co sądzą o adopcji zwierząt ze schroniska.

Powiedzieli nam także, czy sami byliby zainteresowani adopcją

Dla naszych czytelników silniej zainteresowanych tematem adopcji psa ze schroniska przedstawiamy zasady procedury adopcyjnej. Po wyborze zwierzęcia, któremu chcielibyśmy zaoferować dom, następuje wstępna rezerwacja. W jej trakcie przeprowadzona zostaje z nami rozmowa przedadopcyjna, pozwalająca pracownikom schroniska rozeznać się do jakiego domu trafi nowy podopieczny. Całość zamyka wizyta domowa, która ma na celu zaakceptowanie przez pracownika przytuliska warunków, w których zamieszka z nami adoptowane zwierzę. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie to już w ciągu paru dni nasz nowy przyjaciel będzie mógł nam dawać miłość w swoim nowym domu.

Przedstawiamy również wykaz schronisk w województwie opolskim, które chętnym osobom mogą ofiarować nowego przyjaciela:

Schronisko dla zwierząt w K-Koźle
47-220 K-Koźle,
ul. Gliwicka 20
tel.: 0 77/ 4838528
http://kedzierzyn.schronisko.net/page5.html
e-mail: schronisko.kkozle@interia.pl

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nysie
48-303 Nysa, Konradowa 2
tel.: 0 77/ 4310499

Schronisko dla zwierząt w Opolu
45-073 Opole, ul. Torowa 9
tel.: (77) 441-92-11
schronisko.opole.pl/

Dominika Pawelec
fot.:pixabay