Czy muzyka w duszy Ci gra? Może lubisz poznawać tajniki powstawania utworów i płyt? Jeśli właśnie to Cię kręci, to wspaniale! Narodowe Centrum Piosenki Polskiej stworzyło specjalny program, który na pewno przypadnie Ci do gustu.

Dźwięki wielkiej płyty to cykl, który jest organizowany przez NCPP od czerwca 2020 roku. Seria ta prowadzona jest przez dziennikarzy Polskiego Radia, między innymi przez Agnieszkę Szydłowską, Bartka Chacińskiego, a także Jarosława Szubrychta. Zagłębiają się oni w powstawanie płyt i utworów muzycznych różnego gatunku. Z tych treści możemy również wyłapać różne ciekawostki, informacje o wydarzeniach, jakie mogły mieć wpływ na stworzenie danego albumu, a także wiadomości dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, czy życiu artystów oraz jakie znaczenie mają one w utworach.

Od momentu ukazania się naszego ostatniego newsa dotyczącego programu Dźwięki wielkiej płyty, w serii pojawiły się materiały między innymi na temat płyty Brodki Granda, Klausa Mitffoch’a Klaus Mitffoch, Breakout Blues, Lady Pank zatytułowaną Lady Pank oraz Koli Szemrany.
W ostatnim odcinku Bartek Chaciński na tapet wziął płytę zespołu Skalpel, która nosi taki sam tytuł jak nazwa zespołu.

Jeśli jesteś zainteresowany genezą powstawania różnego gatunku albumów, to w każdy czwartek na Facebooku, Instagramie oraz youtubie, na kanale Narodowego Centrum Piosenki Polskiej o godzinie 20 premierę mają nowe odcinki.

Weronika Lewera

Fot.: facebook- NCPP