Chociaż muzyką dominującą w Opolu zazwyczaj jest blues, to tym razem fani mocniejszych brzmień będę mieli ucztę. W ten niezwykły listopadowy wieczór czeka nas aż poczwórne uderzenie muzyczne.

Jedna z największych polskich kapel metalowych odbędzie spektakularną trasę po naszym kraju. Niosąc ze sobą masę ciężaru przemierzają kolejne miasta, by w połowie grudnia, koncertem w Rzeszowie zakończyć tour Cancer Culture. Rozpoczną ją natomiast w piątek, 25.11 w Zabrzańskim Wiatraku, a już następnego dnia odwiedzą Opole.

Decapitated powstał w 1996 roku i szybko pozostał w sercach wielu miłośników ciężkiego grania. Cieszy się sporym uznaniem nie tylko w Polsce, a także za granicą. Jego założyciel, Wacław „Vogg” Kiełtyka jest znany również z bycia gitarzystą w słynnej formacji Machine Head. Zespół ostatnią płytę wydał ledwie pół roku temu i to właśnie ona jest promowana podczas aktualnej trasy. W jej ramach rolę supportów pełnią:

  • Mentor– kapela z Sosnowca, którą ciężko przypisać do którejś z kategorii metalu. Na scenie jest już ponad 10 lat i z pewnością pokaże wszystko na co ją stać.

  • BelzebonG – ekipa powstała w 2008 roku w Kielcach i może cieszyć się całkiem sporym uznaniem nie tylko w Polsce. Długie, ciężkie kompozycje to jest to, w czym panowie czują się najlepiej.

  • Dormant Ordeal– pierwotnie był to jednoosobowy projekt Radka Kowala, który na nasze szczęście przeistoczył się w zespół.

Koncert odbędzie się w Sali Kameralnej Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, otwarcie bramek planowane jest na godzinę 18:00, godzinę później mają rozpocząć się występy supportowe, a Decapitated ma wejść na scenę o 22:00. Bilety wciąż są dostępne na stronie. TUTAJ.

Filip Cierpisz
Fot..: facebook.com/events/451078093672542