IFMSA-Poland oddział Opole organizuje kolejną akcję dla każdego, kto chce uczyć się szybciej i zapamiętywać na dłużej. Będzie to idealna okazja, aby lepiej zrozumieć jak działa mózg, skąd bierze się tendencja do odkładania nauki na później i jak tego uniknąć.

Sekcja SCOME, będąca częścią IFMSA Poland – Oddziału Opole, zajmująca się edukacją medyczną podjęła się wsparcia studentów, chcąc ułatwić im ciężkie okresy sesji i sprawić, że nauka stanie się przyjemniejsza. Wydarzenie odbędzie się 18 marca o godzinie 18.00 w formie zdalnej, na platformie Zoom. Link do spotkania zostanie zamieszczony w dniu wydarzenia na facebooku IFMSA-Poland oddział Opole.

Jest to akcja skierowana zarówno do studentów, jak i uczniów. Celem organizatorów jest przekazanie wiedzy dotyczącej efektywnej nauki, na którą składa się zarówno zdolność do skupienia, zapamiętywania materiału w dłuższej perspektywie czasu, ale także do odpoczynku. Organizatorami wydarzenia są Julianna Solik oraz Jakub Sokołowski, który opowiedział o genezie kursu:

 

Od wielu lat promuje się wiele różnych sposobów na lepsze zapamiętywanie. Problem pojawia się, kiedy trzeba wprowadzić ową metodę w życie i okazuje się to zbyt trudne czy czasochłonne. Okazuje się wtedy, że uczeń nie do końca rozumie technikę lub też nie jest ona w pełni do niego dopasowana. Wszystkie wątpliwości rozwieje w trakcie spotkania Julianna Solik, która uchyliła rąbka tajemnicy i opowiedziała nieco, o czym będzie mowa podczas „Misji efektywna nauka”:

 

Aleksandra Langier

fot. Weronika Woicka – wiceprezydent ds. marketingu IFMSA-Poland Oddział Opole