Mamy dobrą wiadomość dla miłośników gier. Otwarta “Strefa Gier Retro” gości już na stałe w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. E. Smołki w Opolu.  Na marzec zaplanowano dwa wydarzenia.

Fani starych rozrywek będą mieli możliwość powspominać „dawne czasy” i obejrzeć interaktywną wystawę, a także pograć na konsolach takich jak: Nintendo NES, SNES, Pegasus czy Sega Mega Drive. W czytelni internetowej WBP nie zabraknie również komputerów z lat 90.
A co z tymi, którzy nie są zaznajomieni z tematem gier wideo? Na to pytanie odpowiedzi udzielił Krzysztof Jabłoński, student Game Studies Uniwersytetu Opolskiego.

 

Osoby, które chcą zdobyć nowe doświadczenia czy zgłębić tajniki gier, będą miały ku temu okazję w nadchodzących dniach.

 

Nasz rozmówca zapewnia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Informuje, że na sobotę (07.03.2020r) przygotowano niespodzianki. Nie zdradzono nam jakie, jednak na pewno będą różne gry wyścigowe od 8- przez 16- do 32-bitowych. Event SimRacing ,,Linia startu – Teoria oraz praktyka” rozpocznie się o godzinie 14:00  i potrwa do 17:00. Część teoretyczna będzie obejmować zasady jakich należy się trzymać by zmienić jazdę na szybszą. W drugiej części zawodnicy zmierzą się ze sobą w próbie czasowej na torze Nurburing GP. Oba etapy zostaną zrealizowane w sali narad w Pałacyku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Smołki przy ul. Piastowskiej 20 w Opolu. Jest tylko 20 miejsc, więc aby wziąć udział należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy game.studies.opole@gmail.com

Pomimo limitowanych miejsc przypominamy o Otwartej Strefie Gier Retro przy ul. Piastowskiej 18, która będzie czynna od 12:00 do 15:00 – także 7 marca. Dla jednych wystawa może okazać się szansą na poznanie historii gier wideo, a dla innych niemalże sposobem na „cofnięcie się w czasie”. Z kolei 14 marca dla zainteresowanych tematyką gier czeka Dzień Grania w RPG i Planszówki. Prawdopodobnie nadchodzące wydarzenia spotkają się ze sporym zainteresowaniem, gdyż do tej pory odbiór był pozytywny – o czym wspomina Krzysztof Jabłoński:

Wstęp na oba wydarzenia jest darmowy. Jeżeli jesteście ciekawi, jak będzie rozwijać się Otwarta Strefa Gier Retro, szukajcie nowych informacji na stronie WBP w Opolu.

Agnieszka Biernacka
Fot.: wbp.opole.pl