Wszyscy wiemy jakie są mamy, mniej lub bardziej troskliwe, opiekuńcze, dociekliwe, dobrze zorganizowane. Niektóre są też komediantkami, tiktokerkami i stand-uperkami, jak chociażby Klaudia Klimczyk, którą, choć może nie wydaje nam się, większość z nas kojarzy.

Chyba wszyscy wiemy, czym są Tik Toki i na czym polegają. To nic innego jak krótkie filmiki, które możemy edytować i wzbogacić je o dowolną dostępną ścieżkę dźwiękową. Każdy może stworzyć taki filmik sam, przy pomocy smartphone’a, a także komentować je. Fenomen tej aplikacji w Polsce i na świecie jest ogromny. Dzięki niemu można wybić się w Internecie i zdobyć sławę jako influencer lub influencerka. Ponadto Tik Tok stał się kolejnym kanałem dla sprzedawców i marketerów, a jego przeglądanie niemalże nieodłączną częścią dnia, nie tylko młodzieży, ale i osób nieco, a nawet dużo starszych.

Jednym z przykładów zdobycia sławy tą drogą jest Mama na obrotach, czyli 31-letnia mieszkanka Opolszczyzny, prywatnie żona i matka, Klaudia Klimczyk.

Zaczęła nagrywać w czasie pandemii. Tworzy parodie filmików innych twórców, odrzuca niezdrowe standardy piękna, którymi jesteśmy zasypywani przez social media, nie boi przebierać się w często absurdalne stroje, pokazywać jak ogromny dystans i poczucie humoru posiada, a przede wszystkim nas bawić i uczyć dystansu do siebie, świata, życia i hejterów.

O sukcesie, jaki osiągnęła mogą świadczyć ponad 4 miliony obserwatorów na Tik Toku, 15 miejsce w rankingu 100 najpopularniejszych twórców Tik Tok w 2023 roku w Polsce według portalu ddob.com oraz podejmowanie się nowych ścieżek kariery. Od stycznia bieżącego roku możemy zobaczyć ją na żywo na scenie przez znacznie dłuższy czas, niż dotychczas mogliśmy.

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego czy korzystają z Tik Toka, znają Mamę na obrotach i co sądzą o jej nowej karierze w roli stand-uperki:

 

Już 17 marca w Studenckim Centrum Kultury o godzinie 19:30 odbędzie się jej występ „Mój pierwszy raz”. Jest to autorski, debiutancki program, w którym na odnieść się do wszystkich nowych sytuacji w jej życiu. Jeśli ktoś nie da rady pojawić się na piątkowym występie, to może się wybrać do Dobrzenia Wielkiego, gdzie w sobotę, osiemnastego marca, w Gminnym Ośrodku Kultury, wydarzenie rusza o godzinie 18:30.

 

Paulina Ceglarz

fot. Instagram – @mamanaobrotach24h