Tytuł tego albumu idealnie podsumowuje wszystkie kawałki znajdujące się na nim. Śpiewnik Domowy jest swoistym zebraniem informacji dotyczących życia artysty, lecz także opowieści z nim związanych.

Zanim zagłębimy się w szczegóły EPki chciałbym pochwalić jakość bitów, które moim zdaniem są hipnotyzujące i to dzięki nim utwory wprowadzają nas w muzyczny trans, z którego nie wybudzimy się tak łatwo. Z tego miejsca pochwały należą się Webberowi, który kolejny raz pokazał swój profesjonalizm i chęć wdrożenia swoich trendów na rodzimy rynek. Wsłuchując się w Stop, Nadiu można wyciągnąć wnioski, iż zachodnia kultura w dużej mierze oddziałuje na nasze społeczeństwo, lecz bez zmian pozostaje słabość do trunków wysokoprocentowych. Co tam, mordo? natomiast przedstawia rutynę związaną z obowiązkami, która dopada każdego człowieka przynajmniej raz w życiu. ŁonaUdostępniam Ci playlistę rapuje o muzyce, której słucha w zależności od nastroju, bądź sytuacji. Nikifor Szczeciński jest hołdem dla artysty tworzącego streetart. Pochodzi on z tytułowego miasta i nietrudno domyślić się jego pseudonimu. Zachęcam do przybliżenia sobie twórczości tej osoby. Na sam koniec istna perełka, która idealnie ukazuje postawę naszego narodu. Niepogoda poświęcona jest polskiej naturze… skłonnej oczywiście do marudzenia i narzekania.

Teledysk, który najbardziej mnie zaciekawił, nie wspominając oczywiście o całym wykonie i tekście:

Nie bez powodu należy się szacunek dla tego duetu. Są właściwie klasyką polskiego rapu. Grzechem jest nie zapoznać się z ich wcześniejszą twórczością. Takim akcentem kończę mój kolejny wpis. Życzę wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia na koncertach.

 

Oskar Michalik