„Gdyby tylko młodzi mogli zdać sobie sprawę, że wkrótce staną się zwykłym zbiorem przyzwyczajeń, wzięliby pod uwagę swoje postępowanie kiedy byli jeszcze w stanie nieukształtowanym.”

Jak co roku Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego podjął się realizacji Kulturaliów. Tegoroczna edycja obejmuje ponad 30 warsztatów z różnych dziedzin, zaczynając od tematów związanych z codziennością po te metafizyczne. Więcej o wydarzeniu opowiedział nam Maciej Pischka, Przewodniczący Samorządu Studenckiego UO.

Każdy warsztat z pewnością wniesie do życia studentów coś wyjątkowego; coś nowego, o czym nie mieli pojęcia.
Nieco o warsztatach wypowiedział się również Maciej Pischka. Zdradził nam również, jakiego wyboru dokonałby, gdyby sam był uczestnikiem.

Zapytaliśmy także studentów UO czy biorą udział w tegorocznym wydarzeniu oraz które warsztaty, według nich, są najciekawsze i warte udziału.

Będzie to z pewnością ciekawe doświadczenie dla każdego studenta, a także możliwość poszerzenia swojej wiedzy z tematów, które ich interesują. 

Uczestnictwo w przynajmniej jednym warsztacie to jeden punkt do Stypendium Rektora. Każdy uczestnik dostanie certyfikat potwierdzający jego udział w szkoleniu. Kulturalia trwają od dziś do końca tygodnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie SSUO. 

Paulina Boron
Katarzyna Klimczyk
fot.: SSUO

Cytat: William James