Już niebawem czeka nas prawdziwy wyścig. Nie myślcie jednak, że mamy na myśli tematykę sportu. Tym razem to zupełnie inna bajka. Do gry zmierzają sprawy akademickie. Jesteście ciekawi? Zapraszamy.

Kursy zmienne ogólnouczelniane to już tradycja naszej Uczelni. Od wielu, wielu lat studenci Uniwersytetu Opolskiego pewnego dnia od rana czuwają, aby zdążyć zapisać się na najciekawszy kurs. Wszystko odbywa się – rzecz jasna – elektronicznie. Jeżeli jesteście na pierwszym roku, z pewnością przekonaliście się już, jak wielkie emocje wówczas towarzyszą. Liczy się każda sekunda. Chwila spóźnienia może bowiem wiele zmienić. Miejsca na najlepsze, najciekawsze kursy są jak świeże bułeczki. Nie wiadomo, kiedy znikają. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem naszego systemu internetowego – USOSweb. Właśnie w tym serwisie można zgłosić swoją chęć do uczęszczania na dowolny, wybrany przez siebie kurs. 

Pamiętajcie jednak: należy jak najwcześniej wybrać daną rubrykę. Obowiązujący limit miejsc nie ułatwia zadania. Chętnych jest naprawdę sporo. Jeżeli macie w planach zapisać się na kurs, który przykuł Waszą uwagę, lepiej nie zwlekać. Dla śpiochów mamy jedną radę: ustawcie budziki jak najwcześniej! 

Kursy zmienne ogólnouczelniane dają wiele możliwości. Dzięki nim możecie podszkolić się w dziedzinach, które nie są związane z wybranym przez Was kierunkiem studiów. Możecie także zyskać wiedzę z zakresu informacji istotnych w dzisiejszych czasach. Nie warto więc odkładać rejestracji na ostatnią chwilę. Wśród obszernego wyboru kursów są zarówno te związane z humanistyką, naukami społecznymi, jak i z wiedzą ścisłą. Wiele z ofert pomaga w przyswojeniu wiedzy niezbędnej we współczesnym świecie. Realizacja kursów dotyczy całego Uniwersytetu Opolskiego. Istotne jest jednak to, że należy zarejestrować się na studium z innego wydziału niż ten, który patronuje naszym kierunkom studiów. 

Wśród bogatej gamy kursów zmiennych ogólnouczelnianych są np.: Jak być szczęśliwym: medytacja, filozofia, coaching; Badania Układu Słonecznego; Absolwent na rynku pracy; Cywilizacja a środowisko; Czary i magia w nowożytnej Europie; Coaching kariery; Dylematy moralne we współczesnym kinie; Historia gier; How to organize your time successfully?; Język współczesnych mediów. Z pewnością każdy znajdzie coś, co odpowiada jego zainteresowaniom. 

1 czerwca 2020 roku, dokładnie o 8:30, ruszają elektroniczne zapisy na kursy zmienne ogólnouczelniane na semestr zimowy 2020/2021. Nie przegapcie więc tej godziny. Jeżeli uda Wam się zapisać na kurs, o którym marzycie, połowa sukcesu jest już w Waszej kieszeni. A teraz przymknijcie oko na patetyczny ton i pamiętajcie o jednym. Od 1 do 7 czerwca 2020 r. do  trwa pierwsza tura rejestracji w systemie USOSweb. Życzymy wszystkim powodzenia w dostaniu się na wybrany przez siebie kurs. 

Agnieszka Biernacka
Foto: uni.opole.pl