Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego wznawia udostępnianie materiałów dla czytelników. Co więcej – rusza elektroniczny system zamawiania książek.

Ze względu na fakt, iż wszystkie czytelnie na terenie Uniwersytetu Opolskiego w dalszym ciągu pozostają zamknięte, w tym również Biblioteka Katedr Języka Niemieckiego i Literatury Niemieckiej, możliwe jest korzystanie z Wirtualnej Czytelni Biblioteki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie będzie można znaleźć m.in. akademickie podręczniki oraz niektóre zbiory naukowe. Zainteresowanych kierujemy [tutaj].  

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego przywraca możliwość korzystania z zasobów bibliotecznych czytelnikom z dniem 30 listopada 2020r. W tym celu od 28 listopada 2020 r. osoby zainteresowane będą mogły korzystać z elektronicznego systemu zamawiania książek oraz odbierania ich w wyznaczonych bibliotekach, spełniając jednocześnie wszelkie wymogi sanitarne.

Aby skorzystać z elektronicznego systemu wypożyczania książek, należy posiadać konto, które można również założyć zdalnie za pośrednictwem strony Biblioteki UO.

Wypożyczalnie będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Wraz z powrotem funkcjonowania biblioteki, powracają również opłaty za przetrzymywanie książek. W celu uregulowania bądź zrealizowania płatności należy skorzystać z systemu PayU, gdzie po zalogowaniu w zakładce „Konto użytkownika” znajduje się zakładka „Opłaty – nierozliczone”.

W razie problemów z dostępem do zbiorów lub w przypadku innych komplikacji, które dotyczą kwestii Biblioteki UO, należy kierować pytania do Działu Informacji Naukowej i Bazy Wiedzy UO na adres e-mail oin@uni.opole.pl lub pod nr tel. 77 401 6145 w godzinach od 9.00 do 15.00.

Maciej Kozyra

Fot.: bg.uni.opole.pl