Evil Twin – tak nazwano koncert Guziora, promujący jego nową płytę. W sobotni wieczór 23 lutego 2017 roku Best Events wraz z klubem Metro zorganizowali dla opolskiej publiczności koncert artysty, który poprzedzały 3 supporty.

Planowane rozpoczęcie lekko się opóźniło, gdyż pierwszy występujący – Indiana Joints, wkroczyli na scenę o 21.15. Opolski zespół, mimo słabej frekwencji, dał 30-minutowy występ, który ciężko jednoznacznie ocenić. Z jednej strony ludzie gustujący w tym stylu muzycznym powinni być zadowoleni, jednak nieliczna publika nie okazywała nadmiaru entuzjazmu. Kolejnym supportem był Labelny i Papierowy. Gdy pod sceną pojawiła się już niewielka publika, raperzy zaczęli zachęcać przybyłych do wspólnego śpiewania i skakania, co przy niedostatecznej liczbie ludzi nie bardzo się sprawdzało. Przed koncertem wieczoru na scenę wkroczyli Beg Lepes, którzy w styczniu w Opolu supportowali również Quebonafide oraz Gedziula. W oczekiwaniu na wejście Guziora, wszyscy poprzednicy wkroczyli na scenę i przy szalonym remixie techno – Piąte piętro, w końcu, na dobre udało im się rozruszać tłum przybyłych na koncert. Dj również umilił krótką przerwę, serwując nam utwór Palucha Szaman. Tłum skacząc i rozlewając napoje podczas skoków przyjął to z zachwytem i wspólnie został wyśpiewany refren.

Mimo godzinnego opóźnienia Guzior wkroczył na scenę z numerem Tajfun92 wywołując to ryk publiczności, która wstała od stolików i podskakiwała w rytm bitu. Mieliśmy okazję usłyszeć również jednen z najpopularniejszych numerów – SSJ2, czyli Same kłopoty oraz Po staremu. Publiczność, która składała się z samych młodych ludzi, pomagała w rapowaniu, a nawet przekrzykiwała wokalistę. Koncert na moment zwolnił jedynie podczas G.O.L.D., co nie zmniejszyło tempa wieczoru, a jedynie było miłym akcentem. Wokalista skończył koncert przed 1 w nocy nie chcąc udzielać żadnych wywiadów.  W ramach trasy Evil Twin Tour Guzior odwiedzi jeszcze Poznań, Katowice, Zieloną Górę oraz Żagań.

Patrycja Rybotycka