Pomimo tego, że w Polsce jest 154376 osób o tym imieniu, każdy wie, że kiedy ktoś powie „Kazik gra” – chodzi o tego jednego. Kazimierz Staszewski jest człowiekiem, którego twórczość zna niemal każdy, a już w sobotę wystąpi w Opolu.

Kazik jest najbardziej znany z występów z formacją KULT, jednak występując poza tą kapelą wydał wiele świetnych kawałków w trakcie swej kariery solowej. Najbardziej znanym z nich jest prawdopodobnie 12 groszy, który w 2014 roku został wybrany podczas plebiscytu 25 lat Wolności, gdzie zdobył tytuł Piosenki 25-lecia. W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszy się także Twój ból jest lepszy niż mój wprost negatywnie odnoszący się do władzy.

Pierwszy raper Rzeczypospolitej zdobył ogromną rozpoznawalność dzięki swojej uniwersalności. Poza rapem świetnie odnajduje się w klimatach punkowych, rockowych czy ich odmianach. Niezwykle ważny jest także przekaz płynący z jego twórczości. Tego wszystkiego będzie można doświadczyć już w sobotę 21 stycznia w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Bilety są jeszcze dostępne na stronie wydarzenia. LINK. 

Jako support wystąpi rzeszowski zespół ZIEMBUL, który wcześniej występował przed KULTEM. Rozkwit popularności grupy Kazika nastąpił głównie na przestrzeni ostatnich 2 lat, kiedy to zdobyli liczne nagrody i całą rzeszę fanów. Muzycy niebawem mają wydać swój pierwszy album, na których gościnnie wystąpią Janusz Zdunek i Jarosław Ważny z zespołu KULT.

Filip Cierpisz

Fot.: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki