Zespół Internal Quiet, o którym zrobiło się głośno na polskim rynku muzycznym po wydaniu debiutanckiej płyty When The Rain Comes Down oraz zagraniu długiej trasy koncertowej u boku samego TURBO, odwiedzili Opole 17. marca.  Grupa rozpoczęła tym samym wyczerpujący weekend udzielania wywiadów, kontaktu z mediami oraz grania koncertów akustycznych.
W skład zespołu wchodzą:
Sławomir Papis – gitara prowadząca
Dominik Kalisz – gitara rytmiczna
Mateusz Stołowski – gitara basowa
Paweł Lachowicz– perkusja
Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – śpiew

W ubiegłą sobotę mieliśmy zaszczyt gościć formację w opolskim pubie Stara Poczta, gdzie zaskoczyli nas oni akustyczną, dużo bardziej melodyjną wersją swojej twórczości. Na co dzień grają – można by powiedzieć – dużo bardziej agresywnie, można uznać więc ten występ za wyjątkowy i niecodzienny. Nie spowodowało to jednak ani na moment zaniku charakterystycznego feelingu grupy, ich zaangażowania w swoją twórczość oraz przekazywanych fanom emocji. Co więcej, dosyć kameralny koncert zawsze tworzy bardziej bezpośredni klimat w którym zanika bariera tworzona zwykle przez podest czy też scenę. Dzięki temu atmosfera była luźna i przyjacielska, a przybyli goście mieli okazję bez stresu porozmawiać z muzykami, zrobić zdjęcie czy zadać nurtujące ich pytanie.

 

O samym występie kilka słów powiedział jeden z założycieli i pomysłodawca, odpowiadający w grupie za gitarę prowadzącą – Sławek Papis:

 

Następnego dnia, w niedzielę, Internal Quiet wystąpili w Radiu Opole, a już jutro pojawią się na kanale PePeTV, dzięki czemu ich twórczość będzie mogła swobodnie się rozpowszechniać również poza granicami naszego kraju. Jak można przeczytać na stronie internetowej zespołu, trwają już pracę nad drugą płytą, fani więc mają na co czekać.

 

Agata Walas