„Innowacje w Onkologii” to konferencja organizowana przez Warszawskie koło naukowe „Onkoma”, która ma na celu poszerzenie wiedzy z zakresu medycyny. W minioną sobotę (30.03.) w Collegium Maius miało miejsce wydarzenie dedykowane młodym ludziom zainteresowanym onkologią.

Wykłady odbywały się w Warszawie, które poprowadzili eksperci z dziedziny onkologii. Były one transmitowane do kilku ośrodków akademickich. W tym roku po raz pierwszy takie wydarzenie zostało poprowadzone również w Opolu. Wykłady dotyczyły często występujących nowotworów jak Czerniak czy Rak pęcherza Moczowego. Po konferencji, uczestnicy (studenci I i II roku kierunku lekarskiego UO) brali czynny udział w warsztatach tematycznych związanych z nowotworami.

Warsztaty przygotowali i poprowadzili studenci II roku kierunku lekarskiego UO – członkowie koła naukowego „Onkos”, pod kierunkiem: dr Barbary
Radeckiej i dr Tomasza Sachańbińskiego.

O warsztatach opowiedzieli nam członkowie koła naukowego „Onkos”: Jakub Słowik (współorganizor konferencji) oraz Szymon Piątkowski.

 

Wrażeniami dla Radio-Sygnały podzielili się również uczestnicy konferencji.

 

 

 

Wiktoria Radecka

fot. facebook.com/InnowacjeWOnkologii/