Wielka amerykańska gwiazda muzyki pop wraca do mainstreamu w zupełnie nowym stylu. Artystka znana z popowych brzmień spróbowała swoich sił w gatunku club i udowadnia tym samym, że wokal zawsze będzie nieodzowną częścią całości dzieła, jakim stał się album „Bang”. Dzieło jest efektem współpracy Rity Ory oraz kazachskiego Dj’a – Imanbeka.

Imanbek Zeikenov to Kazachski DJ, urodzony w mieście Aksu w 2000 roku. Ten młody i ambitny artysta zyskał międzynarodową sławę dzięki remiksowi utworu „Roses” SAINt JHN. Klip w 2019 roku osiągnął dużą liczbę wyświetleń, bo aż blisko 70 milionów.

Rita Ora na swoim koncie posiada miliard wyświetleń, jest znana z tuzina melodyjnych kawałków. Najgłośniej jednak zrobiło się o niej po utworze „Hot right now” zrealizowanego przy współpracy z Dj-em Fresh. Ostatnią współpraca z Imanbekiem zaowocowała narodzinami krążka „Bang”.

 Album jest utrzymany w rytmach intensywnego house’u, który dla niektórych może się wydawać monotonną playlistą. Dla mnie z kolei to świeża dawka muzyki klubowej i to z najwyższej półki. Krążek nie zawiera wielu piosenek, ale cały projekt trzyma poziom. Słuchając płyty, można wychwycić kilka smaczków, jeden z nich ukazuje się nam w piosence „Bang Bang”, który był drugim singlem promującym płytę. Motyw muzyczny został zaczerpnięty z klasycznej muzyki elektronicznej – „Axel F”. Jeśli nic to wam nie mówi, jest to utwór, który został wykorzystany w piosence „Crazy Frog”.

Drugim motywem jest duet z Davidem Guettą, który przyczynił się do stworzenia piosenki promującej cały projekt – „Big”. Utwór ma wielkie znaczenie dla artystki oraz samego producenta Imanbeka. Nawiązuje swoim tekstem i teledyskiem do kosowskiego folkloru (bliskiego Ricie) oraz do ważnego wydarzenia historycznego jej ojczyzny. Mianowicie, akcja dzieje w jednym z Kosowskich, szarych blokowisk. Zarówno wokalistka jak i tancerki ubrane są w stroje ludowe, charakterystyczne dla tego państwa. Warto tutaj dodać, że Rita Ora urodziła się w Prisztinie, czyli mieście w Kosowie i ma pochodzenie albańskie. Tworząc klip, oddała hołd wydarzeniom, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Kosowo  w roku 2008.

 Fani, którzy znają artystkę mogą ją podziwiać na nowo. Powróciła do korzeni i zrobiła to w światowym stylu. Utwory mają już ponad milion wyświetleń i cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie naszych wschodnich sąsiadów. Nic dziwnego – motywy bloków, samochody oraz gangi to ostatni hit na ukraińskim rynku muzycznym.

 Można zatem stwierdzić, że Rita Ora oraz DJ Imanbek to wyjątkowo mocny oraz klubowy duet, pełen świeżości, ludowości i tańca.

 

Fot.: Empik.com

Jakub Koziarz