Przygotujcie się na najgorętsze wydarzenie artystyczne roku! Ilustragan, największy projekt Uniwersytetu Opolskiego, powraca z tematem, który rozpali wasze emocje i otuli was ciepłem sztuki. Już niedługo będziecie mieli okazję zanurzyć się w niezwykłym świecie ilustracji, stworzonych przez utalentowanych studentów, absolwentów i wykładowców.

Tegoroczny temat – CIEPŁO – zapowiada wyjątkowe doświadczenia i niezwykłe interpretacje tej magicznej energii. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak ciepło może ogrzewać nasze dusze, otulać nas w miękkość i zapowiadać niesamowite przyjemności? Jednak pamiętajcie, że ciepło ma też swoje ciemne strony, które mogą stanowić pewne zagrożenie. Podczas Ilustraganu dowiecie się, jak artyści widzą to niezwykłe uczucie i jak odzwierciedlają je w swoich pracach.

W jaki sposób dobierane są tematy dla poszczególnych uczestników?

Ale to nie wszystko! Ilustragan nieustannie się rozwija i tym razem przekracza granice. Dzięki współpracy z ECO Energetyką Cieplną Opolszczyzny, ilustratorzy wkomponują elementy związane z kampanią klimatyczną, co przyniesie zupełnie nową jakość ich dzieł.

A to dopiero początek – Festiwal Książki i Ilustragan łączą siły, tworząc magiczne połączenie sztuki i słowa.

Wydarzenie nabiera również międzynarodowego charakteru. Oprócz uczestników z Francji, Turcji, Ukrainy i Kazachstanu, związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, w tym roku dołączają do nich artyści z jeszcze jednego Państwa:

Jeśli myślicie, że to już wszystko, to jesteście w błędzie! W tym roku tak jak i w poprzednim Ilustragan wychodzi na ulice miasta, dzięki współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej, Urzędem Miasta Opola i Zakładem Komunalnym. Przystanki i citylighty ożywają niezwykłymi ilustracjami, które przykuwają wzrok przechodniów.

Przygotujcie się na prawdziwą eksplozję sztuki i emocji! Ilustragan zaprasza na niezapomniane spotkanie z ciepłem i kreatywnością.

Widzimy się na wernisażu 1 czerwca o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. My już nie możemy się doczekać!

Więcej o wydarzeniu na oficjalnej stronie Ilustrogan na facebook.

Natalia Kowerek

Fot.: Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego