Tegoroczny line-up HipHop Opole pełen był gorących nazwisk aktualnej polskiej rap sceny. W nieco nieoczekiwanych okolicznościach udało mi się porozmawiać z postacią, która mimo iż odeszła na przysłowiową emeryturę od rapowania, nadal jest bardzo rozpoznawalna, a na tegorocznej imprezie, już czwarty raz z rzędu, wystąpiła w roli prowadzącego. 

Waldemar Kasta to jedna z najbardziej barwnych postaci polskiego środowiska hiphopowego. Raper, który od początków tej kultury w Polsce ją współtworzy, dyrektor Artystyczny KSW, Ring Announcer w największej federacji MMA w Polsce czy w końcu wokalista rockowego zespołu. Wall-E to jeden z ojców polskiego rapu, swoją przygodę z tą muzyką zaczął już ponad 20 lat temu. Współpracował min. z takimi artystami jak Szad, Mrozu, Whitehouse, Donatan czy Kleo. Współtworzył także legendarną grupę KASTA SQUAD, Trzeci Wymiar oraz GTW – Grupę Trzymającą Władzę, wraz z Tedę, Kołczem i DonGuralesko.

O tym jak wygląda ewolucja artysty, jak zmienia się Polski hiphop i kto jest teraz najbardziej na topie, możecie posłuchać w spontanicznie przeprowadzonym wywiadzie podczas tegorocznego HipHop Opole, poprzedzającego Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Krzysztof Masiarek

fot.: YouTube