Brak planów na weekend? Chcesz się wyrwać z szarej rzeczywistości i zrobić coś kreatywnego? Może interesujesz się rysunkiem? Jeśli tak, to uwolnij swoją wyobraźnię i posłuchaj ciekawych opowieści w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

„Krecha. Rysunkowa Gimnastyka” to trening rysunkowy dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się  w sposób niestandardowy, ponieważ co dwa tygodnie na stronie Galerii Sztuki, udostępniania jest nowa karta z nowym zadaniem. W sobotę, pojawią się kolejne wyzwanie dla naszych milusińskich. Poprzednie prace można pobrać ze strony:

https://galeriaopole.pl/krecha–rysunkowa-gimnastyka-/

Słynna coroczna wystawa ,,Word Press Photo” już po raz drugi nie jest dostępna do zobaczenia. Pracownicy Galerii zdecydowali się udostępnić ponownie zdjęcia z poprzednich edycji, zarazem opowiadając ich historię. Wydarzenie pod nazwą „Galeria Jednego Zdjęcia” odbywa się cyklicznie, w każdą niedzielę o godzinie 18. Szansę, by przeczytać o mało znanych lub mówionych faktach ze świata, będzie okazja do 28.02.2021 roku. Komentatorami byli polscy fotografowie, którzy brali udział w wystawach Word Press Photo w poprzednich latach m.in. Tomasz Gudzowaty, Filip Ćwik, Rafał Milach i Tomasz Lazar. Więcej o tym, gdzie można zobaczyć nowe i poprzednie posty odnośnie wydarzenia, opowie Ignacy Nowodworski, pracownik Galerii Sztuki Współczesnej.

Jednak to nie koniec atrakcji, które oferuje Galeria. W każdy piątek o godzinie 18 na kanale YouTube GSW pojawiają się filmiki z zajęciami online pod tytułem „Zręczne zajęcia – kurs ceramiki online”. Kurs jest przeznaczony w głównej mierze dla dorosłych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by młodsze osoby spróbowały swych sił z ceramiką. W trakcie każdej lekcji uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób zaplanować przestrzeń w domu oraz co może się okazać przydatne przy tworzeniu ceramiki. Ulepione prace pracownicy Galerii planują wypalić w piecu ceramicznym w Artpunkt. Dostęp jest bezpłatny, a  poprzednie odcinki można obejrzeć na:

https://www.youtube.com/channel/UCx-ea4oRh3o6EnHVCa7t5SQ

Prowadzący zajęcia Ignacy Nowodworski odpowie na pytanie skąd wziął się pomysł na prowadzenie takich warsztatów online.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu obfituje w wydarzenia, pomimo panującej pandemii. Z tego też powodu wszelkie zajęcia oraz wykłady odbywają się online. Ludzie pracujący w Galerii starają się urozmaicić wolny czas zajęciami takimi jak „Zręczne zajęcia – kurs ceramiki online” czy „Krecha. Rysunkowa Gimnastyka”. Nie wolno też zapominać o przekazie jaki ze sobą niesie „Galeria Jednego Zdjęcia”. Dostęp do udziału w wydarzeniach jest bezpłatnie dostępny dla wszystkich.

Sara Rostkowska

fot.: Galeria Sztuki