W środę (25.04) w Studenckim Centrum Kultury odbyła się Gala Młodego Naukowca, podczas której wyróżniono cztery koła naukowe.

Wydarzenie to należało do jednych z ważniejszych, bowiem przyznawane były nagrody dla najlepszych kół naukowych w 4 kategoriach: ekonomiczno-prawnej, humanistyczno-artystycznej, przyrodniczo-technicznej oraz nauk społecznych.

Na galach rozdania nagród nie może zabraknąć humoru, gościa specjalnego i dobrej muzyki. Na szczęście wszystkie te kryteriach zostały spełnione, ponieważ zespół B6, po wystąpieniu na tegorocznej Zimowej Giełdzie Piosenki, ponownie zawitał na deskach w sali widowiskowej. Przed każdym wręczeniem nagrody prezentował utwory tj.: ABBA – Sunny czy Budka Suflera – Za ostatni grosz.

Pomiędzy wystąpieniami odtwarzane były filmiki, na których można było zobaczyć władze Uniwersytetu Opolskiego, wypowiadające się o muzyce, jakiej słuchali w młodości.

Humor i wiedza przekazane zostały w wykładzie Karola Wójcickiego “Z głową w gwiazdach”. Pasjonat nocnego nieba poruszył tematy zorzy polarnej, zaćmienia księżyca i miejsc, do których najlepiej jest się udać, aby zobaczyć ten efekt.

 

Laureatami, którzy z rąk władz UO otrzymali nagrody w postaci statuetki i 1000 złotych, byli:
– KN Biotechnologów 
– KN Pedagogów
– KN Ekonomistów
– KN Kultury Rosyjskiej

Warto również zaznaczyć, że na tegorocznej gali została przyznana nagroda specjalna od Forum Studenciego Ruchu Naukowego dla dr Katarzyny Książek, która aktywnie działa w środowisku studenckim i wspiera koła naukowe.

Pod koniec imprezy udało nam się porozmawiać z panią Prorektor ds. kształcenia i studentów – dr hab. Izabellą Pisarek prof. UO i zapytać ją o osiągnięcia żaków:

 

Nicol Rzotki
fot.: własne