Przed nami najgłośniejsze motoryzacyjne wydarzenie 2023 roku na Opolszczyźnie – rozpoczęcie trzeciego sezonu OTL.

OTL, czyli Over The Limit to opolska grupa motoryzacyjna, organizująca zloty dla fanów motoryzacji oraz świetnej zabawy. Podczas powstawania OTL w 2020 roku mało kto spodziewał się takiego rozwoju grupy oraz, że po trzech latach działalności będzie tak znana w Opolszczyźnie i nie tylko. Na eventy OTL-u przyjeżdżają zorganizowane grupy z innych państw czy województw. Goszczą tam też firmy, które zajmują się tuningiem wizualnym oraz mechanicznym samochodów, dla których jest to dobra reklama swojej działalności, zaś dla osób będących na wydarzeniach, możliwość do tworzenia jeszcze lepszych projektów samochodowych. Organizowane są też różne akcje charytatywne wpierające domy dziecka i schroniska dla zwierząt, m.in.: w formie, np. sprzedaży naklejek sygnowanych logiem grupy OTL. Zrzutki przynoszą dobre efekty, a organizatorzy na ten rok także planują kolejne takie akcje.

Na ich Instagramie są zamieszczane informacje dotyczące spotkań, mających na celu wspólne spędzenie weekendu w gronie miłośników motoryzacji oraz zaplanowanie atrakcji na przyszłe eventy.

Coraz częściej na nowoczesnych spotach samochodowych podziwiać możemy unikatowe kreacje, takie jak samochody wykonane z włókna węglowego bądź też elektryczne samochody czy hybrydy. Istnieją również rajdy samochodowe dla miłośników zabytkowych pojazdów. Zdarza się, że na takie zloty ludzie specjalnie tworzą rekonstrukcje pierwszych generacji kultowych modeli samochodowych.

Istnieją rożnego rodzaju zloty samochodowe, np. dla miłośników motoryzacji japońskiej, włoskiej, amerykańskiej, grupy vag, jak i również dla osób fascynujących się każdym rodzajem motoryzacji – czym charakteryzują się właśnie zloty grupy OTL.

O harmonogramie tego wydarzenia opowiedział nam sam założyciel grupy:

 

Dowiedzieliśmy się również o konkursach oraz sponsorach towarzyszących temu wydarzeniu:

 

Zapytaliśmy także o występ gości specjalnych:

 

Rozpoczęcie wydarzenia odbędzie się w sobotę o godzinie 20:00 w Opolu na ulicy Wschodniej 20. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie na stronie grupy OTL na Facebooku TUTAJ.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników motoryzacji.

Sandra Rospleszcz

Fot.: Over The Limit