Pierwsza edycja festiwalu performatywnego i filmowego we Wrocławiu skierowana do studentów już wkrótce!

19 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu performatywnego i filmowego. We wrocławskiej Czasoprzestrzeni będzie miał miejsce festiwal, podczas którego odbędą się pokazy filmów niezależnych, video artu, kina studenckiego, awangardowego i offowego. Osobami odpowiedzialnymi za organizacje festiwalu są studenci szkół artystycznych we Wrocławiu (ASP, AST, kulturoznastwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkoły Filmowej Mastershot).

Dla uczestników przygotowane zostały zajęcia taneczno-performatywnych oraz happengowych. Wydarzenie to nie rozciąga się jedynie na arbitraż krajowy, gdyż spośród artystów można spotkać także tych, którzy pochodzą m.in. z Portugalii. Jak mówi Marta Mańka, jedna z organizatorek:

Celem festiwalu jest danie możliwości młodym, niezależnym artystą do zaprezentowania swoich prac i zaczerpnięcia z twórczości innych twórców.

Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat. Zgłoszenia można wysyłać do 1.08, a informacje o zakwalifikowaniu się na festiwal ogłoszone zostaną 14.08.

Festiwal podzielony został na pięć kategorii: taniec, performance i happening, video-art., videoperformance i filmy niezależne. W skład jury oceniającego prace wejdą nie tylko osoby znane, ale i specjaliści, eksperci w danych dziedzinach. Członkami jury będzie m.in  Angelika Pykiel, aktorka, reżyserka i szeroko rozumiana performatorka, założycielka Psychoteatru oraz Prodziekan Wydziału aktorskiego AST we Wrocławiu, reżyser i aktor Piotr Łukaszczyk.

Do udziału w festiwalu możecie zgłaszać się poprzez wypełnienie formularza, który jest pod linkiem, a także wysłanie zgłoszenia swojej pracy na adres imagenations.festival@gmail.com. Wszelkie filmiki wysyłajcie poprzez WeTransfer.

Jeśli ktoś nie będzie w stanie się pojawić na festiwalu, to organizatorzy przewidzieli też inne opcje jak np. transmisja na żywo.

Na chwilę obecną transmisja na żywo jak najbardziej będzie możliwa, ale tylko poszczególnych wydarzeń Co do publikacji pokazów będziemy pracować nad stworzeniem strony, gdzie będą możliwe pokazy lub będziemy opublikować wygrane prace.

Wolontariusze też będą mile widziani. Organizatorzy przewidują nabór, dla osób, które chcą pomóc w koordynowaniu festiwalu. Dlatego też, śledźcie ich stronę na Facebooku.

Wszystkich zainteresowanych sztuką zapraszamy 19 – 22 sierpnia na festiwal sztuk performatywnych, filmów niezależnych i video-artu IMAGENATIONS. Więcej znajdziecie na wydarzeniu www.facebook.com/events/282063123704759.

Katarzyna Klimczyk
fot.: Festiwal sztuk performatywnych, filmów niezależnych i video-artu IMAGENATIONS – Facebook
Czasoprzestrzeń – Facebook