Okres ferii, w tym szczególnym czasie nie musi oznaczać nudy. Muzeum Polskiej Piosenki wyszło z inicjatywą zorganizowania jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

Styczeń to miesiąc nie tylko mroźny, ale także wesoły. Pandemia sprawiła, iż ferie w tym roku odbywają się na zupełnie innych zasadach. Jednak pozostawanie w domu, nie musi wiązać się z nudą. Z ciekawą inicjatywą przybywa Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, które organizuje jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie. Projekt: Ferie na Topie jest interesującą inicjatywą dla wielbicieli sztuki. Nie zabraknie ciekawostek o gwiazdach polskiej, jak i zagranicznej estrady. Prowadzący przedstawią sylwetki artystów, nie zapominając o ciekawostkach z ich życia.

O szczegóły cyklu wydarzenia, spytaliśmy Mateusza Torzeckiego, kierownika działu wystaw i edukacji MPP.

Okres pandemii wiąże się również z zamknięciem wszystkich placówek kultury, nie oznacza to jednak braku aktywności. Social media prężnie działają, oferując coraz to ciekawsze rozwiązania. Jak zatem funkcjonuje muzeum w tym czasie?

Wszelkie wydarzenia możecie śledzić na Facebooku lub TikToku. Zapraszamy również na oficjalną stronę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Foto.: muzeumpiosenki.pl

Jakub Koziarz