Większości z nas choć raz w życiu przez głowę przeszła myśl o karierze muzycznej, sławie i tłumie fanów pod sceną, jednak mało komu udaje się tę wizję spełnić w rzeczywistości. Zwykle kończy się do na próbach w garażu czy zagraniu kilku koncertów w okolicznych barach, jednak już po raz 7. Emergenza Festival wyciąga pomocną dłoń. Największy na świecie festiwal dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych – Emergenza Festival, ma także polską edycję, podczas której w 7 okręgach i 13 klubach odbędzie się ponad 40 koncertów, spośród których wyłonione zostaną najlepsze zespoły mające szansę spotkać się na światowym finale Emergenzy w Niemczech na Taubertal Open Air Festival.

Finalista festiwalu (oprócz zdobycia rozgłosu, zabłyśnięcia na rynku muzycznym i pokazania się na dużej scenie) wyruszy w trasę koncertową po całej Europie. Jednym z klubów w których odbędą się eliminacje jest opolski Klub Zebra, gdzie na scenie pojawią się:

1. Aktywni (Alternative Rock)
2. Crank The Tunes (Progressive Metal/Alternative Metal)
3. Kulpiński Trio (Funk/Blues)
4. Kwadra Band (Alternative Rock/Metal)
5. Redempty (Rock)
6. Red Inn (Rock/Hard Rock/ Blues)

Radio Sygnały objęło wydarzenie patronatem medialnym. Koncerty eliminacyjne odbędą się w czwartek 26.04.2018r. w klubie Zebra od godziny 19:00. Więcej informacji tutaj.

 

Patryk Korzec
fot. facebook/emergenza.polska