Co powiecie na podróż w czasie? Jeśli jesteście chętni na skok w muzyczną czasoprzestrzeń to Dua Lipa przychodzi do Was ze swoim najnowszym albumem Future Nostalgia, do którego przesłuchania serdecznie zachęcamy.

Dua Lipa to brytyjska wokalistka i autorka tekstów pochodzenia kosowsko-albańskiego. W 2015 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music Group. Jej debiutancki album ukazał się 2 czerwca 2017 roku, a znalazły się na nim takie piosenki jak: New Rules, IDGAF czy Be The One. Po sukcesie pierwszego albumu, wokalistka rozpoczęła pracę nad kolejną płytą i tak w marcu tego roku mogliśmy zapoznać się z kolejnymi utworami artystki.

Teksty utworów poruszają tematykę miłosną, biorąc pod uwagę różne jej aspekty. Przedstawiają między innymi historię pary po rozstaniu, zmagania się z potrzebą bliskości, a także chęć zapomnienia i rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Artystka w swoich piosenkach porównje życie i miłość do symulacji snu. W swoich utworach piosenkarka skupia się także na tym, jak silna i przebojowa może stać się kobieta po rozstaniu.

Szata muzyczna albumu oddaje niepowtarzalny klimat płyty. Słychać wiele nawiązań do lat 80, jak na przykład synthpopowe brzmienie w piosence Physical czy utworze Cool. Większość piosenek utrzymana jest w stylu bardzo szybkim i energicznym. Przeciwieństwem do tego jest zastosowanie innego zabiegu w piosenkach: Pretty please oraz Boys will be boys. Oba utwory odbiegają w znaczący sposób od reszty piosenek na albumie, ze względu na wolniejszą melodię i delikatniejszy sposób przekazu.

Nazwa albumu oraz jednocześnie tytuł utworu otwierający krążek to Future Nostalgia nie są przypadkowe. Z jednej strony wskazuje na dość sentymentalne podejście do tematu związku, rozstania i radzenia sobie z nową sytuacją. Z drugiej jednak wyraża muzyczny powrót do przeszłości, co wyraźnie słychać w całym brzmieniu płyty.

Można więc śmiało stwierdzić, że Dua Lipa bardzo szczegółowo dopracowała swoje nowe piosenki, jak i całe brzmienie albumu. Teksty utworów składają się w jedną spójną całość, a pod katem muzycznym album staje się nadzwyczaj oryginalny. Słychać, że wokalistka odnajduje się w tworzonej przez siebie muzyce, śpiewa z lekkością i przejęciem jednocześnie. Jeśli interesuje was podróż muzyczna pełna wrażeń i refleksji to krążek Future Nostalgia jest wprost idealny dla Was.

Małgorzata Ćwiek