Z początkiem października nierozerwalnie wiąże się początek nowego roku akademickiego. Nadszedł więc czas, by znowu zacząć myśleć o nauce, lecz jak po wakacjach przestawić się na tryb pilnego studenta? Do tego zmotywować mogą jedynie ludzie, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu odnieśli sukces, a za pośrednictwem strony Akademii Zarządzania i Rozwoju mogą się Tym z Wami podzielić.  

Nowy rok akademicki niesie ze sobą wyzwania, które czekają zarówno wykładowców, jak i studentów. Do zajęć prowadzonych w trybie hybrydowym potrzebny jest dostęp do Internetu oraz wiele cierpliwości, gdyż czasem połączenie czy też sprzęt może zawieść w nieoczekiwanym momencie. Bywa też tak, że łatwiej w ten sposób przespać jakiś mniej ciekawy wykład nie będąc przyłapanym, czy po prostu wcale się na nim nie zjawić. Sytuacja panująca na świecie także nie sprzyja pozytywnemu myśleniu. W takich momentach bywa, że po głowie chodzą myśli czy to na pewno jest dobry kierunek dla mnie, czy te studia mają jeszcze sens. Jeśli brakuje Wam motywacji, pomóc w tym mogą osoby, które musiały na studiach przechodzić to samo co Wy, a z perspektywy czasu mogą opowiedzieć czy było warto. Innowacyjna strona Akademii Zarządzania i Rozwoju, na której można bezpłatnie oglądać miniwykłady ludzi sukcesu, powstała, by pomagać młodym ludziom.

Misją Akademii Zarządzania i Rozwoju jest wspomaganie procesu edukacji, prowadzonego na uczelniach oraz uzupełnianie go o wskazówki i doświadczenia praktyków biznesu, niezbędne młodym ludziom na starcie ich drogi zawodowej. Platforma jest tworzona przez zespół Instytutu Biznesu we współpracy z przedstawicielami firm, w tym także rynkowych liderów, oraz ośrodków akademickich, think tanków i mediów – opowiada Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Na stronie Akademii można znaleźć jednych z lepszych menagerów, wykładowców i ekspertów, którzy postanowili podzielić się swoim doświadczeniem oraz sposobami na osiągnięcie w przyszłości sukcesu, a także zachęcić do ciągłego poszerzania swoich umiejętności. Na platformie można znaleźć wykłady m.in.  takich osób jak byłego premiera Jerzego Buzka, Krzysztofa Kwiatkowskiego – senatora, byłego ministra sprawiedliwości oraz prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztofa Przybyła – prezesa Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska” czy znanego kompozytora Włodzimierza Pawlika. Akademia oferuje również pomoc niezdecydowanym jeszcze uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy mają problem z wyborem wymarzonej uczelni, na której zdobędą potrzebną wiedzę oraz w jakim miejscu będą mogli pozyskać drogocenne doświadczenie, a także jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Więcej informacji o Akademii Zarządzania i Rozwoju oraz miniwykłady można znaleźć na ich oficjalnej stronie (tutaj).

Marta Mierzwiak

Fot.: polsatnews.pl