Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej stworzył wydarzenie online. Jest to cykl szkoleń i wykładów na tematy kulturalne, które odbyły się we wcześniejszych terminach. Zwieńczeniem eventu będzie dzisiejszy finał, kończący się debatą prelegentów oraz koncertem opolskiego rapera – Z.B.U.K.U 

Kolejny już raz Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego pokazuje, że obecna sytuacja pandemiczna, nie przeszkodzi studentom w rozwijaniu się, zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu horyzontów odnośnie kulturowej drogi po sukces. Dzisiejszy (tj. 20.04.2021) finał w formie online, zaproponuje zainteresowanym poznanie odpowiedzi na pytanie: jak duży wpływ na rozwój osobisty ma kultura studencka. Wśród osobistości dążących do uzyskania odpowiedzi na pytania znajdą się m.in. Maciej Kochański –  Dyrektor Biura Marketingu i Public Relations UO oraz rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego i Anna Tomczak – dziennikarka, która kiedyś osiągała sukcesy na Uniwersytecie Opolskim, a teraz swoją kreatywnością zaraża podczas swoich podróży po świecie. 

Czy COOLtura to nie bzdura i jaka jest ta kulturalna droga do sukcesu dowiemy się w trakcie debaty przeprowadzonej na live na fanpage’u Parlamentu Studentów RP, już o godzinie 19:00. Więcej o całymprzedsięwzięciu opowiada przewodnicząca Samorządu Studenckiego UO, Żaneta Niemczyk. 

Późnym wieczorem, po odbytej debacie organizatorzy zapraszają również na specjalny koncert w wykonaniu rapera Z.B.U.K.U, który w przeszłości studiował na naszym Uniwersytecie. Ostatnio został nominowany do osobowości roku, w kategorii kultura województwa opolskiego. Wieczorny występ będzie zorganizowany w oprawie muzycznej Big Bandu Uniwersytetu Opolskiego. 

 

Aleksandra Snopkowska 

Fot.: Materiały Prasowe Uniwersytetu Opolskiego