Co tam słychać? – muzyczny informator Radia Sygnały i Marcin Śpiewa z Gwiazdami 23.11.2018

23. listopada to premiery albumów:

Rita Ora Phoenix

Długo wyczekiwany drugi album brytyjskiej wokalistki, która ma albańskie korzenie. Singiel Anywhere odniósł duży sukces także w Polsce. Na youtube piosenka do tej pory została odtworzona 245 mln razy! Z kolei piosenka For You – duet z Liam Payne (kiedyś w One Direction) znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Nowe oblicze Grey’a.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enej Kolędy pod wspólnym niebem

Polsko-ukraińska grupa Enej zaprasza na wspólne kolędowanie. To już 6-ty album w dyskografii zespołu, który dzięki udziałowi w programie Must be the music zdobył ogromną popularność w Polsce. Single takie jak Radio Hello, Skrzydlate ręce, Symetryczno-liryczna, Kamień z napisem love czy Zagubiony na trwałe weszły do kanonu polskiej muzyki. Świąteczne zderzenie się z tradycją kolęd, w dodatku z wpływami ukraińskimi, może być bardzo ciekawym eksperymentem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Abradab 048

Abradab, współtwórca i członek Kaliber 44, powraca ze swoim 6-ym solowym albumem. Dwa albumy Abradaba Czerwony album (2004) oraz Abradabing (2011) zdobyły nagrodę Fryderyka za najlepszy album roku rap/hip-hop. Czy 048 powtórzy ten sukces? Album promuje utwór Powietrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Take That Odyssey

Albumem Odyssey brytyjski boysband rozpoczyna celebrowanie swojego 30-lecia. Na krążku znalazły się największe hity zespołu, niektóre w odświeżonych wersjach. Take That przez lata odnosił gigantyczne sukcesy z takimi przebojami jak Back for good, Rule the world czy How deep is your love. Warto jednak wspomnieć, że solowa kariera Robbie Williamsa (byłego członka grupy) to zupełnie inny poziom popularności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTA SPRZEDAŻY ALBUMÓW W POLSCE – OLIS (09.11.2018 – 15.11.2018).

Na pierwszym miejscu króluje Dawid Podsiadło z Małomiasteczkowym – 4-ty tydzień z rzędu.

 

Na podium dwie nowości z gatunku rap/hip-hop: Bonus RPK z albumem Technik pasjonat oraz Hemp-Gru z Eterem.

Inne nowości na liście to m.in. Mela Koteluk i jej Migawka (6. miejsce), Imagine Dragons Origins (7. miejsce), KULT 45-89 (12. miejsce) oraz Grzegorz Turnau Bedford School (20. miejsce).

Po 3. tygodniach na liście Pink Punk Agnieszki Chylińskiej spadł na 9-tą pozycję.

Malinowa Stanisławy Celińskiej doczekała się statusu złotej płyty (obecnie na 28.miejscu)

wywiad ze Stanisławą Celińską jest już na stronie Radia Sygnały ——> 

Cesaria Evora była dla mnie wzorem, lubię takie porównania! – wywiad ze Stanisławą Celińską

Marcin Wolniak

instagram @marcinspiewazgwiazdami @radiosygnały

fcb Marcin Śpiewa z Gwiazdami

blog www.marcinspiewazgwiazdami.blogspot.com