Co tam słychać? – muzyczny informator Radia Sygnały i Marcin Śpiewa z Gwiazdami 16.11.2018

16. listopada to premiery albumów:

Paweł Domagała 1984
Aktor i wokalista zawojował w tym roku rynek muzyczny swoim Weź nie pytaj. 62 mln wyświetleń na YouTube i najpopularniejszy „pierwszy taniec” w tym sezonie weselnym. Piosenka gdzieniegdzie stała się już kultowa. Czy cały album także odniesie sukces? Weź nie pytaj, weź posłuchaj… Swoją drogą tytuł płyty jest tylko o rok starszy od nowego serialu Netflixa, którego premiera już 30-ego listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lanberry MiXtura
Dziewczyna jest zdolna! To pewne. Pisze piosenki sobie i innym, produkuje hit za hitem. Brzmi to świeżo i bardzo „zachodnio”. Jej duet z Feel Gotowi na wszystko to 15 mln wyświetleń na YouTube, ale w radiach usłyszymy także Heart of Gasoline oraz Nie ma mnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Męskie Granie 2018
Tej serii nie trzeba nikomu przedstawiać. Trasa Męskie granie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku jej twarzami byli Zalewski, Kortez i Podsiadło. Udało im się stworzyć przebój wakacji Początek – 56 mln na YouTube. Do Zenka brakuje im jeszcze 100 mln, ale przecież słuchacz Męskiego Grania jest bardziej wymagający 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariah Carey Caution
Diva Mariah, królowa Świąt nagrała swój 21 album! Łączna sprzedaż jej płyt sięga 144 milionów egzemplarzy. Czy Caution będzie komercyjnym sukcesem? Mam wątpliwości. Wydaje się, że Mariah od kilku albumów nagrywa po prostu to, czego sama lubi słuchać. Nie śledzi zbytnio zmieniających się trendów. Wciąż serwuje nam dość surowo podane r’n’b z głosem pełnym erotyzmu. Czasami wysili się na jakąś wokalizę jak za dawnych lat, czasami zapiszczy niczym delfin. Mimo wszystko słucha się tego przyjemnie. Co ciekawe na pierwsze miejsce amerykańskiego iTunes’a trafił Glitter – najbardziej “hejtowany” album w całej dyskografii Mariah (ścieżka do filmu z 2001). Czy moda na kiczowaty brokat w US wraca niczym Ev’ry Najt do polskich dyskotek?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lista sprzedaży albumów w Polsce – OLIS (2.11.2018 – 8.11.2018)

Króluje Dawid Podsiadło i jego Małomiasteczkowy – platynowa płyta i 3. tydzień na szczycie.
Tuż za nim platynowy album The Best of Ani Dąbrowskiej.
Pink Punk Chylińskiej spadł na 5. miejsce z 2., ale wrócił także album Forever Child (41. miejsce, potrójna Platyna, 39 tydzień na liście).
Basta Nosowskiej na 9.
Na 17-tym Ulotne Anny Marii Jopek, ale album został wyróżniony już Złotą Płytą.
Najwyższa nowość na liście to Dead Can Dance Diony Sus.
Po 9 tygodniach na liście Dreamer Michała Szpaka jest na 31-tym miejscu.

Już za tydzień rusza audycja Do nieba, do piekła, gdzie wraz z Piotrem Olbrychem będziemy krytycznie analizować muzyczne nowości i pewnie nie raz głośno się spierać. Na pierwszy ogień idzie Pink Punk Agnieszki Chylińskiej. Czwartek 22.11 godz 18:00.

 

Marcin Wolniak
instagram @marcinspiewazgwiazdami @radiosygnaly
blog www.marcinspiewazgwiazdami.blogspot.com