Co tam słychać? – muzyczny informator Radia Sygnały i Marcin Śpiewa z Gwiazdami 30.11.2018

Kolejny piątek przynosi ze sobą nowe teledyski, single i przetasowania na liście sprzedaży Olis.

SINGLE

Honorata Skarbek feat. Wdowa Chora z albumu Sunset

To już 4-ty singiel Honoraty Skarbek z albumu Sunset. Chora to ballada i jednocześnie duet z raperką Wdową. Wokalistka przyznała, że Wdowa była jej idolką w dzieciństwie i to spełnienie marzeń, że po latach nagrały piosenkę w duecie. Wolicie Honoratę w balladowym klimacie czy w bardziej wakacyjnym jak w singlu Świat jest nasz?

 

Marta Gałuszewska Givin’ you up

Kolejny singiel zwiastujący debiutancki album zwyciężczyni The Voice of Poland. Jej pierwsza piosenka Nie mów mi nie uzyskała status Złotej Płyty, a na youtube teledysk obejrzało do tej pory prawie 20 mln osób. Marta próbowała dostać się z Nie mów mi nie na Konkurs Eurowizji, czy z Givin’ you up spróbuje ponownie?

 

Balwako Alter Ego

Balwako, czyli Wojtek Bałwako to młody wokalista, który wraz z drużyną Kamila Bednarka był zwycięzcą Bitwy na głosy. Możecie go także kojarzyć z kultowej Szansy na sukces. Wiele lat pracy zaowocowało autorską piosenką utrzymaną w klimacie retro-pop. Balwako był gościem Radia Sygnały w środowej audycji, gdzie premierowo zaprezentował piosenkę, do której dziś ukazał się teledysk. Z pewnością usłyszycie go jeszcze na naszej antenie!

 

Duraj Rozpadam się

Saxofonistę Kacpra DurajaJeyJeySax możecie doskonale kojarzyć z jego klubowej działalności. Często pojawia się na klubowych imprezach organizowanych także w Opolu. Postanowił jednak wyrażać się muzycznie także jako wokalista i autor piosenek. Rozpadam się to chilloutowy, popowy numer, który zwiastuje debiutancki album Duraja.

 

LISTA SPRZEDAŻY OLIS (16.11.2018 – 22.11.2018)

Po tygodniu od premiery na pierwszym miejscu listy sprzedaży jest album 1984 Pawła Domagały. Tym samym Paweł strącił z pozycji lidera Dawida Podsiadło, którego Małomiasteczkowy jest obecnie na 3.miejscu. Podkreślmy jednak, że Dawid po 5-iu tygodniach na liście ma już Platynową Płytę. Na 2. pozycji natomiast zadebiutował album Męskie Granie 2018, do którego sukcesu przecież też przyczynił się Podsiadło z singlem Początek nagranym wraz z Kortezem i Krzysztofem Zalewskim. Inne nowości na liście to. m.in. Malik Montana 022 (5. miejsce) , Mark Knopfler Down the road wherever (7. miejsce), Michael Buble Love (10. miejsce).

O płytach Małomiasteczkowy Dawida Podsiadło oraz 1984 Pawła Domagały porozmawiamy na antenie Radia Sygnały w audcji Do Nieba, Do Piekła już w najbliższą środę 5-ego grudnia o godz: 19:00

Marcin Wolniak 

instagram @marcinspiewazgwiazdami @radiosygnaly

fcb Marcin Śpiewa Z Gwiazdami

blog www.marcinspiewazgwiazdami.blogspot.com