Spalanie kalorii w połączeniu z charytatywną zbiórką – tak zakończyliśmy tegoroczne Mikołajki na Uniwersytecie Opolskim!


W Studenckim Centrum Kultury świętowaliśmy wczoraj trzeci dzień Mikołajek na UO. Ostatniego dnia zaplanowana została Charytatywna Zumba, której celem – oprócz dobrej zabawy – było zebranie wszelkiego rodzaju artykułów szkolnych na rzecz Fundacji “Sport i Oświata to dobra lokata”. Fundacja istnieje od 2004 roku i już od ponad dekady wspiera rozwój Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu.

W zumbie udział wzięła także pani prezes Fundacji Jowita Syposz, której bardzo spodobała się tego typu aktywność i już zapowiedziała swój udział w treningach od Nowego Roku.

 

Uczestników w gorące kolumbijskie klimaty przeniosła profesjonalna instruktorka Anna Cichoń, która bardzo często angażuje się w tego typu wydarzenia. Jak sama przyznaje – “świetne jest to, że oprócz spalania kalorii, można przy okazji komuś pomóc”.

 

Miłośnicy zumby, którzy pojawili się w Studenckim Centrum Kultury, przynieśli ze sobą sporo artykułów szkolnych. Udało się zebrać różnego rodzaju kredki, długopisy, zeszyty, farbki czy inne przedmioty, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach dzieci. Dla uczestników czekały również niespodzianki – każdy z nich otrzymał bon na darmowe piwo bądź drinka w Cina Club oraz dwójka szczęśliwców wyszła z sali trzymając w ręce podwójny bilet na dowolny seans do kina Helios. Odzew uczestników był bardzo pozytywny.

 

Charytatywna Zumba w SCKu to zwieńczenie trzydniowej akcji “Mikołajki na UO”. Przez pierwsze dwa dni trwania wydarzenia nasi radiowcy odwiedzali akademiki Uniwersytetu Opolskiego i rozdawali prezenty studentom. We wtorek, 12 grudnia, byliśmy w Kmicicu i Spójniku, a w środę, 13 grudnia, odwiedziliśmy Mrowisko i Niechcic. Mamy nadzieję, że każda z tych form aktywności przypadła Wam do gustu i za rok również będziemy się świetnie bawić!

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola. 

Paulina Kurtyka & Kamila Chrzanowska
fot.: Kamila Chrzanowska