Śniadanie u Tiffany’ego to jeden z najbardziej ikonicznych tworów dwudziestego wieku. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraz z Teatrem Miejskim w Gliwicach chce zrealizować spektakl właśnie pod tym tytułem, jednak by spektatkl się odbył potrzebna jest pomoc.

Podstawą scenariusza jest ksiażka Trumana Capote’a z 1958 roku Śniadanie u Tiffany’ego. Opowiadanie opisuje losy młodej dziewczyny, która lubi bawić się życiem na koszt swoich adoratorów. Jeden z nich wprowadza się mieszkanie wyżej. Początkowo łączy ich przyjaźń, natomiast z czasem zaczyna się to przejawiać w głębsze uczucie.

Reżyser spektaklu – Norbert Rakowski, poszukuje aktorki w wieku od 18 – 30 lat, która chciałaby się wcielić z rolę Holly Golightly, czyli głównej postaci.  Casting jest podzielony na dwa etapy.
Etap pierwszy wymaga od kandytatki krótkiej autoprezentacji, dowolny fragment książki „Śniadanie u Tiffany’ego” Trumana Capote’a – nagranie wideo o długości do 3 minut. Oprócz tego, osoba chętna do podjęcia się roli powinna przesłać nagranie wideo jak śpiewa autorską interpretację piosenki „Moonriver”, a także wykonanie dowolnej piosenki z repertuaru zespołu Mikromusic. Na końcu załącza podpisany formularz RODO. Wszystkie nagrania i dokumenty muszą być wysłane na mail casting@teatropole.pl do 20 listopada 2020.
Drugi etap polega na przesłuchaniu konkursowym w Gliwicach w siedzibie Teatru Miejskiego, który odbędzie się w grudniu.

Premiera spektaklu przewidziana jest na przełomie marca i kwietnia 2021.

Nicol Rzotki
fot.: teatropole.pl