Manfredi&Johnson – bo właśnie o nich mowa – to dwóch mężczyzn, którzy w niezwykle energetyczny sposób mieszają różne brzmienia bluesa w jedną, klimatyczną całość.

To, że Opole jest muzyczną stolicą Polski wie każdy, natomiast tylko nieliczni wiedzą, jak duży potencjał bluesowy tkwi w murach naszego miasta. Niemalże w każdy czwartek do Dworku Artystycznego przyjeżdżają artyści z całego kraju, by zaprezentować swoją twórczość.  Zaraz po świętach zaproszony został duet Manfredi&Johnson, na który składa się:
– Piotr „Johnson” Kozub – wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor,
– Mieszko „Manfredi” Służewski – harmonijkarz, aranżer.

Kapela zadebiutowała 4 lata temu podczas festiwalu Blues na Bobrem, zdobywając nagrodę za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy, a po niemalże trzech latach współpracy udało im się wydać debiutancką płytę „Bright and Brave”, która swoją premierę miała w kwietniu 2017 roku.

To właśnie głównie ją opolanie będą mieli okazję usłyszeć na żywo, a spodziewać się można zarówno własnych kompozycji, jak i coverów oraz interpretacji. Przesłuchując płytę nie ma co liczyć na standardowy, wyuczony blues – obecna na pewno będzie szalona mieszanka różnych klimatów, brzmień i stylów.

Koncert odbędzie się 5.04.2018r. o godzinie 20:00 w Dworku Artystycznym. Więcej informacji znaleźć można na wydarzeniu.

Patryk Korzec