Jeśli nie macie planów na piątkowy wieczór, warto wybrać się na koncert symfoniczny Balet po hiszpańsku, który obędzie się 10 czerwca o godzinie 19:00 w Filharmonii Opolskiej. Podczas niego zaprezentują się: gitarzysta Łukasz Kuropaczewski  oraz dyrygent José Maria Florêncio.

 

Profesor Łukasz Kuropaczewski jest niezmiernie utalentowanym gitarzystą. Prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na Uniwersytetach w Europie i obu Amerykach. W latach 2007-2010 był wykładowcą University of Pennsylvania w Filadelfii, od 2008 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu (na stanowisku prof. AMP), a w 2018 roku wygrał konkurs na profesurę w Kunstuniversitat w Graz, w Austrii, gdzie obecnie pracuje na stanowisku profesora.

José Maria Florêncio to jedna z czołowych postaci polskiego świata muzycznego, muzyk ze znaczącą karierą międzynarodową. Pochodzi z Brazylii, a od 1985 roku mieszka w  cie Minas Gerais w Belo Horizonte, a następnie uzupełniał na wielu kursach mistrzowskich w swoim kraju jak i poza nim m.in. w nowojorskiej The Juilliard School of Music i Musikhochschule w Wiedniu. W warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w klasie dyrygentury Henryka Czyża. Muzycy, dzięki swoim rytmicznym utworom przeniosą nas do pięknej i słonecznej Hiszpanii. 

Więcej informacji na  STRONIE

 

Weronika Mrozińska
fot. Melissa Rachel Kavanagh