W dniach 28.02-03.03.2021 w Zakopanem na stoku Harenda odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim.

W zawodach wzięło udział łącznie 370 studentów z całej Polski (179 kobiet i 191 mężczyzn) reprezentujących 47 uczelni. Każdy zawodnik w przeddzień zawodów otrzymał numer startowy, identyfikator uczestnika oraz gadżety.

Mistrzostwa były rozgrywane w dwóch kategoriach – slalom i slalom gigant. Zawody rozpoczynały się codziennie o godzinie 8:00. Jako pierwsze startowały kobiety. O 7.30 miało miejsce oglądanie trasy dla zawodniczek. Można było wtedy zjechać obok tyczek i obrać własną strategię przejazdu. Stok Harenda został podzielony na trasę zachodnią (dla studentów z zachodu Polski) i wschodnią (dla studentów ze wschodu Polski). Każdy uczestnik mógł zjechać w danej dyscyplinie dwa razy, a czas z dwóch przejazdów był sumowany. Z każdej grupy mężczyzn i kobiet wyłoniono 25 najlepszych narciarzy alpejskich (osób z najkrótszym czasem przejazdu), którzy przechodzili do finału mistrzostw rozgrywanych 03.03.2021r.

Uniwersytet Opolski reprezentowało 7 studentów. W składzie żeńskim: Ania Malaka, Ewa Malaka, Weronika Radecka, Sabina Długajczyk. Męski skład stanowili: Maciej Adamczyk, Adam Kalinowski i Antoni Szuścik. Pomimo braku awansu do finału, nasi reprezentanci spędzili miło czas a przede wszystkim zdobyli cenne doświadczenie.

Weronika Radecka
fot.: AMP w Narciarstwie Alpejskim – Facebook