Koncert Bluesferajna – Relacja

Duet artystów z Kalisza zagrał dla gości Dworku Artystycznego w Opolu niezwykle klimatyczny koncert, porywając przy tym zgromadzoną publiczność w blues’owe rytmy.

Dwójka muzyków – Grzegorz „Olek Blues” Olejnik oraz Tomek „Stary” Herman 16.02.2017r. wystąpili w opolskim Dworku Artystycznym. Zagrali zarówno w odpowiedzi na zaproszenie fundacji Blues Opole jak i z okazji urodzin Marka Rzepieli będącego prezesem fundacji. Występ rozpoczęli piosenką Nie powinnaś tu przychodzić podczas której uczestnicy widowiska zbliżyli się do siebie, opuścił ich  wewnętrzny stres oraz mogli  choć na chwilę zapomnieć o problemach wczuwając się w rytm prawdziwego Bluesa.

Większość twórczości i słów grupy to praktyka poznanego przez artystów świata i ludzi, którzy w dalszym ciągu inspirują ich do dalszego tworzenia i grania. Duet szybko i łatwo skupił słuchaczy wokół siebie dzięki zabawnemu, żartobliwemu, a chwilami niemal kabaretowemu stylowi jaki prezentowali. Zachęcali również do wspólnej zabawy i interakcji raz po raz rozbawiając uczestników koncertu. Drugim utworem był Czy to cię rusza? pochodzący z płyty Kolorowy Świat, która ukazała się w październiku 2011r. Oklaski w rytm muzyki, jak i gromkie brawa po każdym utworze towarzyszyły artystom przez cały wieczór.

Sami grają, komponują, śpiewają i wspierają się wzajemnie. Jak poinformował „Olek Blues” – ekipa Bluesferajny kontynuuje działalność, gdyż robią to ze szczerą pasją. Początkowo w składzie znajdowały się trzy osoby, jednak po zakończeniu gry muzycznej ich lidera, pozostała dwójka postanowiła pozostać w duecie, robiąc to co kochają, po prostu robiąc swoje.

Grzegorz „Olek Blues” Olejnik podczas przerw między utworami gorąco przekonywał słuchaczy do muzyki bluesowej. Jak sam mówił:
„Blues – to uczucia, emocje, odzwierciedlenie tego, co w środku, a nie na zewnątrz.
Tym aktem wstępnym rozpoczął się utwór z ich płyty pt Nadzieja, stworzonej z dedykacją dla pewnego chorego dziecka. Wolny, spokojny utwór z solowym wokalem Olejnika mógł poczuć w głębi swej duszy każdy z uczestników koncertu.”

Na koniec, przy powolnej melodii, artyści wstali z miejsc i wokalami niewzmocnionymi żadnymi mikrofonami wypełnili salę Dworku Artystycznego przeszywając przybyłych swoimi emocjami.

Duet blues’owiczów poruszył ludzi zebranych na sali, którzy będąc w pełni podziwu gry artystów,podziękowali za koncert gromkimi brawami oraz prośbami o BIS, na który artyści chętnie przystali, dogrywając dwa kawałki. W brzmieniach gitar, wyczuć można było emocje i talent wkładany przez duet Bluesferajny.

Grzegorz „Olek Blues” Olejnik opowiedział dla Radia Sygnały, jak wyglądały początki powstania zespołu:

 

Czym jest Blues? Dlaczego taką formę gry wybrali artyści?

 

Obecny lider duetu Blues Ferajny, opowiedział jak przebiega ich trasa koncertowa

 

Pierwszy raz artyści w Opolu pojawili się cztery lata temu, tym razem gościli po raz drugi, jak podoba się artystom w naszym mieście?

 

Nowa – druga płyta planowana jest na koniec 2017 roku, więcej informacji na stronie internetowej artystów

 

Patryk Smołka