Słuchasz polskiego rocka, czy jednak wolisz rap? Może lubisz nie tylko słuchać, ale również poznawać muzykę? Jeśli interesuje cię jej historia, lubisz zagłębiać się w szczegóły, opowiadać muzyczne ciekawostki na imprezach, to znaleźliśmy cykl, który jest dla Ciebie stworzony.


Dźwięki Wielkiej Płyty to seria opowieści organizowana przez NCPP, w której dziennikarze radiowej Trójki, a między innymi Piotr Stelmach czy Agnieszka Szydłowska zabierają nas w świat muzyki nieco głębiej niż zazwyczaj. W każdym odcinku omawiana jest konkretna płyta, a dokładniej geneza jej powstania. Poznać można tam ciekawostki ze studia, które dotyczą informacji o użytych instrumentach, opis tego, co działo się w tamtych czasach w kraju i wiele innych aspektów, o których nawet byście nie pomyśleli.

Molesta, Republika czy Marek Grechuta to tylko część artystów, których będziecie mogli poznać nieco lepiej dzięki kanałowi Narodowego Centrum Polskiej Piosenki na YouTubie, bowiem to właśnie tam znajdziecie wszystkie odcinki Dźwięków Wielkiej Płyty. Już dziś o godzinie 20:00 pojawi się analiza płyty Łona Nic Dziwnego, która będzie przeprowadzona przez Bartka Chacińskiego. A co za tydzień? Przekonajcie się sami!

Filip Cierpisz
Fot.: opole.pl